Lampy w kolorze złota w stylu glamour

Lampy w kolorze złota w stylu glamour
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie jest tym elementem aranżacji, który oprócz swojej praktycznej funkcji może spełniać też szczególnie istotną funkcję dekoracyjną. Jeżeli właśnie takiego oświetlenia szukasz do swojego wnętrza, spójrz na wyjątkowo ozdobne złote lampy w stylu glamour.

Rozmieszczone z pomysłem oświetlenie doda wnętrzu uroku i zdecydowanie podniesie jego walory estetyczne. Stylowe, ozdobne lampy mogą też stanowić dekorację samą w sobie. Dotyczy to z pewnością złotych lamp w stylu glamour. Barwa złota w różnych odcieniach, a szczególnie żółte złoto, jest najbardziej dekoracyjnym spośród kolorów i przywołuje na myśl luksusowe stylizacje, przepych i blichtr. Jeszcze nie tak dawno złoto kojarzone było z kiczem – jednak ten czas już minął, a kolor tego szlachetnego metalu w pełni blasku powrócił na salony.

Złote lampy – biżuteria Twojego wnętrza

Lampy w kolorze złota są niewątpliwie efektowną dekoracją i można powiedzieć, że świecą podwójnie – oprócz oświetlania pomieszczenia błyszczą same w sobie. Możemy spotkać się z różnymi odcieniach złota – żółtym, różowym oraz białym – stosowanymi na elementach oświetleniowych. 

My jednak skupimy się tutaj na lampach w stylu glamour, a te najbardziej kochają błyszczące żółte złoto. Kolor ten połączony często z bogato zdobionym stylem sprawia, że już samo oświetlenie pomieszczenia nadaje mu szczególny charakter i podkreśla konwencję wnętrza. 

Wiszące lampy glamour w kolorze złota

Wiszące złote lampy w stylu glamour występują w szczególnie dekoracyjnych odsłonach. Jako podstawowe oświetlenie we wnętrzu mogą stanowić główny ozdobny element pomieszczenia. Zastosowanie takiej lampy nie jest zarezerwowane jedynie dla wnętrz w stylu glamour – bogato zdobiony żyrandol może znaleźć się zarówno w pomieszczeniu klasycznym, nowoczesnym, jak i eklektycznym.

Złoto plus czerń – klasyczna elegancja

Wśród lamp w stylu glamour znajdziemy wiele modeli łączących efektowne, błyszczące złoto z głęboką, dostojną czernią. To połączenie sprawdza się w każdym wydaniu. Lampy wiszące, stojące, kinkiety – wykonane w kolorach czerni i złota będą doskonałą dekoracją eleganckich, stylowych wnętrz. To idealny element ozdobny do szykownego salonu, wytwornego gabinetu czy ekskluzywnej sypialni urządzonej w kontrastowych barwach.

Podłogowe lampy glamour w kolorze złota

Szczególnie efektowną dekoracją wnętrza jest oświetlenie w postaci wysokiej lampy podłogowej. Kolor złota i styl glamour dodają jej jeszcze więcej blasku. To idealny element do salonu, gdzie zazwyczaj potrzebne jest więcej niż jedno źródło światła. Dodatkowo, złota lampa podłogowa w stylu glamour wniesie do pomieszczenia walor estetyczny, co jest szczególnie pożądane w reprezentacyjnym miejscu naszego domu, jakim jest salon.

Złote kinkiety w stylu glamour

Kiedyś były obowiązkowym elementem w każdym większym pomieszczeniu. Potem świat wnętrz na jakiś czas o nich zapomniał. Teraz jednak znów wracają do łask, a nawet więcej – są coraz bardziej pożądanym elementem oświetlenia eleganckich salonów czy sypialni. Złote kinkiety w stylu glamour są nie tylko dodatkowym źródłem światła, ale i efektowną ścienną dekoracją.

Przeczytaj też: https://domzobrazka.pl/komfortowa-strefa-wypoczynku-w-salonie-jak-ja-zaaranzowac/

Zdjęcie główne: Maria Gloss/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*