Niezbędne wyposażenie w biurowej łazience

Niezbędne wyposażenie w biurowej łazience
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łazienka w zakładzie pracy musi działać nieprzerwanie i być dostępna dla wszystkich pracowników. Dlatego tak istotne jest odpowiednie wyposażenie biurowej łazienki. Podpowiadamy, jakie są elementy, które powinny się w niej znaleźć.

Armatura łazienkowa

To podstawa w każdej łazience, także w tej służbowej. Koniecznymi elementami armatury są umywalki i toalety, minimum po kilka sztuk. Zapewni to dostępność łazienki dla kilku osób równocześnie. Poza tym, w toalecie męskiej warto zamontować pisuary. Są bardzo użyteczne dla męskiej części pracowników, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca.

Istotne jest także to, żeby zadbać o odpowiednie wyciszenie kabin w łazience. Trzeba pamiętać, że łazienka wyposażona w odpowiednią ilość umywalek i toalet nie będzie generowała kolejek, a  więc nie będzie zabierać czasu pracy pracownikom. Ilość zarówno umywalek, jak i kabin w łazience służbowej, jest konkretnie określona w przepisach.

Jeśli chodzi o rodzaj urządzeń sanitarnych, to najlepszym rozwiązaniem w łazience biurowej będą podwieszane toalety. Łatwo dbać o ich czystość i są nowoczesne. Umywalki dobrze jest ustawić w rzędzie, na blacie. Pod blatem powinny znajdować się kosze na śmieci albo półka, na której znajdą się ręczniki papierowe albo papier toaletowy.

Utrzymanie higieny

W służbowej łazience koniecznie muszą się znaleźć rzeczy, które pozwolą zadbać o odpowiedni poziom higieny. Obowiązkowe więc są ręczniki papierowe i pojemniki, w których będą przechowywane. Zawsze muszą być one w odpowiedniej ilości, żeby ich nie zabrakło. Ta sama zasada dotyczy papieru toaletowego.

Kolejnym istotnym elementem w łazience biurowej jest mydło. Najlepiej postawić na mydła w płynie z dozownikami. Coraz popularniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza w czasach pandemii, są dozowniki bezdotykowe. W służbowej łazience dobrze sprawdzą się również mydła w piance.

Konieczne są także kosze na śmieci, szczotki WC, środki dezynfekujące oraz odświeżacze powietrza. Nie można zapomnieć także o środkach do dezynfekcji rąk. Istotnym jest, żeby dbać o regularne uzupełnienie wyposażenia łazienki w firmie.

Wyposażenie dodatkowe

Nad umywalkami, zawieszone na ścianie, powinno znaleźć się duże lustro. W swobodny sposób powinien móc korzystać z niego każdy, kto wejdzie do łazienki. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie – zarówno w każdej z kabin, jak i nad umywalkami.

W łazience biurowej powinna znajdować się minimum jedna kabina, która dostosowana będzie do potrzeb niepełnosprawnych osób. W niektórych firmach dobrym rozwiązaniem może być ustawienie kabiny prysznicowej. Pracownicy będą mogli skorzystać z niej na przykład latem, żeby się odświeżyć.

Rozwiązania w zgodzie z ekologią

Z pracowniczej łazienki każdego dnia korzysta minimum kilka, czasem kilkanaście albo kilkadziesiąt osób. Dlatego też dobrze jest zadbać o rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii i prądu.

Należą do nich:

– bateria z termostatem – ciepła woda zaczyna płynąć szybciej, co pozwala na skrócenie czasu korzystania z baterii

– bezdotykowa armatura łazienkowa – woda uruchamia się tylko wtedy, kiedy ktoś podłoży ręce. Może to znacznie obniżyć zbędne zużycie wody.

– energooszczędne oświetlenie – zużycie energii można obniżyć przez czujnik ruchu albo oświetlenie LED.

Choć odpowiednie wyposażenie łazienki w odpowiedni sprzęt i akcesoria jest istotne, należy pamiętać też o innych kwestiach. Pracodawca powinien wyznaczyć  osobę, która w danym czasie, na bieżąco, sprawować będzie kontrolę nad czystością łazienki.

Zdjęcie główne: Jonathan Borba/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*