Jak zagospodarować małą nowoczesną łazienkę?

Jak zagospodarować małą nowoczesną łazienkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Większość z nas marzy o dużej i przestronnej łazience, w której zmieszczą się wszystkie sprzęty, o których tylko pomyślimy, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, jak zagospodarować małą nowoczesną łazienkę, przeczytaj nasz artykuł.

Zamiast toalety stojącej

Muszla klozetowa jest najważniejszym sprzętem w każdej toalecie. Wymagamy od niej, żeby była wytrzymała i odporna. Poza tym, ważne jest, żeby łatwo można było utrzymać ją w odpowiedniej czystości. W przypadku małych łazienek dobrym rozwiązaniem będą miski wc, które będą centralnym punktem w łazience.

Coraz częściej w łazienkach spotykane są także bidety. To właśnie one pozwalają utrzymać prawidłową higienę miejsc intymnych. W małych łazienkach problemem jest jednak to, że niekoniecznie można znaleźć na nie miejsce. W takich przypadkach warto postawić na rozwiązanie, jakim jest toaleta myjąca. Łączy ona funkcje bidetu i standardowej miski wc. Po uruchomieniu specjalnego panelu sterującego wysuwa się dysza myjąca

Tym, co oprócz funkcjonalności, pozwoli zapewnić Ci także estetyczne ukrycie elementów hydrauliki, jest stelaż podtynkowy. Umieszczany w ścianie szkielet jest niewidoczny, jednocześnie oszczędzając miejsce i sprawiając wrażenie większej przestronności pomieszczenia. To przy małych łazienkach jest bardzo efektownym rozwiązaniem.

Odpowiednia pralka

W ciasnej łazience pralka może okazać się problematyczna. Jeżeli otwieranie bębna będzie niemożliwe, bo Twoja łazienka jest wąska, zdecyduj się na pralkę ładowaną od góry. Kiedy będzie wyłączona, może służyć za półkę na ręczniki albo miejsce na kosze z kosmetykami.

Wanna czy prysznic?

Nawet, jeśli marzymy o posiadaniu i wanny, i prysznica, mały metraż łazienki może to uniemożliwić. Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez kąpieli, możesz wybrać małą, na przykład narożną wannę z parawanem prysznicowym. Wanna z kabiną prysznicowym to świetne rozwiązanie, jeżeli nie chcesz rezygnować ani z prysznica, ani z wanny. Ciekawym pomysłem są wanny kompatybilne z umywalkami. Oznacza to, że możemy zamontować umywalkę w nogach wanny. Warto więc szukać produktów projektowanych z myślą o małych przestrzeniach.

Jeżeli wolisz prysznic, dobrym rozwiązaniem jest montaż prysznica pozbawionego brodzika, z samymi przeszklonymi ściankami.

Ogranicz ilość akcesoriów

Aranżując wystrój małej łazienki, należy zastanowić się nad tym, czy niezbędne będą wszystkie wyszukane akcesoria łazienkowe, które mogą sprawiać wrażenie nieporządku. Zrezygnuj z kilku wieszaków na ręczniki, a postaw na relingi, dodatkowe schowki czy półeczki.

Optycznie powiększ przestrzeń

Żeby łazienka nie wydawała się klaustrofobicznie mała, warto pomyśleć o jej optycznym powiększeniu. Świetnym rozwiązaniem, by to zrobić, będą lustra, które stworzą wrażenie większej przestrzeni. Oświetlenie także jest istotne, bo będzie odbijać się od armatury i od płytek. Możesz zdecydować się na listwy ledowe, które zamontujesz przy suficie, przy lustrze oraz w okolicach umywalki. Dobrym wyjściem będzie też punktowe oświetlenie sufitu. Staraj się też unikać krzykliwych kolorów, ponieważ mała łazienka to nie jest miejsce na eksperymenty. Jasne barwy na ścianach i frontach szafek sprawdzą się głównie w łazienkach bez okien. Żeby uniknąć wrażenia zimna i surowości, ociepl pomieszczenie drewnianymi blatami, bardziej barwnymi ręcznikami albo mydelniczkami.

Jeśli chodzi o płytki, pamiętaj, że ciemne kolory optycznie zmniejszą wnętrze, natomiast jasne, błyszczące będą potęgować wrażenie czystości. Na małej powierzchni podłogi lepiej nie stosuj dużych płytek, nie kładź jednak zbyt małych, bo to może spowodować wrażenie nadmiaru.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*