Windy – element niezbędny wielu budynków

Windy – element niezbędny wielu budynków

Jason Dent/unsplash.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Obecnie windy coraz częściej stanowią element niezbędnego wyposażenia, zwłaszcza jeśli mowa o nowych budynkach. Ułatwiają one przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami, zwłaszcza osobom z ograniczeniami ruchowymi. Nie dziwi więc fakt, że obecnie windy można znaleźć nawet w budynkach dwukondygnacyjnych, często bowiem jest to jedyny sposób spełnienia wymogu o dostępie dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza jak mowa o budynkach użyteczności publicznej.

Wielkość windy i jej dopasowanie do budynku

Jednym z kryteriów, jakie musi spełniać winda jest jej wielkość, która dopasowywana jest niezwykle często do natężenia ruchu w danej nieruchomości. Przykładowo, w blokach często wystarczy montaż jednej, podczas gdy w budynkach takich jak szpitale, galerie handlowe czy urzędy taka ilość jest niewystarczająca. Podczas projektowania nowych budynków bez problemu można stworzyć przestrzeń, niezbędną do montażu nawet większej windy, co nie zawsze jest możliwe w przypadku dokonywania zmian w już istniejących budynkach.

Przeznaczenie jako kryterium wielkości

Kryterium, które również w znaczącym stopniu wpływa na dobór windy jest jej przeznaczenie. Dźwigi osobowe mogą mieć mniejsze rozmiary, podczas gdy towarowe powinny umożliwiać bezproblemowe przewożenie nimi wskazanych towarów. W szpitalach bardzo często montowane są windy osobowo towarowe, które służą zarówno do transportu osób, jak też towarów. W takiej windzie bez problemu powinno zmieścić się łóżko z pacjentem oraz osoby, które zajmują się jego przewożeniem. Obecnie bardzo często windy są wykonywane na indywidualne zamówienie klientów, zgodnie z ich oczekiwaniami i potrzebami. Dotyczy to nie tylko ich wielkości czy nośności, ale również ich wyglądu. Dobrym przykładem tutaj mogą być windy montowane w galeriach handlowych, które w znacznej większości są przeszklone. Nie tylko wpływa to na estetykę całej przestrzeni, ale również jest wygodne dla klientów, którzy podczas przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami mogą obserwować otoczenie.

Odpowiedni producent – dobrej jakości windy

Dobrze wybrany producent wind to z pewnością gwarancja sukcesu, czyli ich odpowiedniego dopasowania jak również oczekiwanego wyglądu. Z pewnością warto wybierać firmy, które w tej dziedzinie mają nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również wieloletnie doświadczenie. Na stronie https://www.lift.pl/ można zapoznać się z ofertą jednego z bardziej znanych i cenionych producentów wind, oferującego szeroką gamę zarówno gotowych wyrobów, jak też takich, które produkowane są na indywidualne życzenie klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*