5 sposobów na oświetlenie toaletki

5 sposobów na oświetlenie toaletki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od rozmiaru łazienki lampa sufitowa zazwyczaj nie wystarcza, aby idealnie doświetlić całe pomieszczenie. Rozproszone światło może też być niekorzystne, chociażby przy robieniu makijażu. 

Oświetlenie toaletki jest bardzo ważne, jeżeli ma ona prawidłowo spełniać swoją funkcję. Jeśli światło będzie zbyt słabe lub zbyt mocne, może źle wpłynąć na wykonywanie codziennego makijażu. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze rady, które pomogą Wam dobrać najlepsze oświetlenie do domowej toaletki. Zadbamy o to, żeby jednocześnie było stylowe i dopełniało różnorodne aranżacje. 

Sposoby na idealną toaletkę – 5 pomysłów

Toaletka prosto z Hollywood to najprawdopodobniej najbardziej znany i pożądany model, który przypomina garderoby znanych artystów. Toaletka w stylu Hollywood pozwala poczuć się każdego poranka jak prawdziwa gwiazda filmowa. Jej charakterystycznym elementem są intensywnie świecące okrągłe żarówki umieszczone wokół ramy lustra. Obecnie można kupić gotowe toaletki w tym stylu. Bogata oferta sklepów zapewnia rozmaite kolory czy sposoby wykończenia. Alternatywnym rozwiązaniem jest zestaw lampek lub listwa z żarówkami – oświetlenie można wówczas samodzielnie przyczepić do lustra lub do jego ramy, w zależności od preferencji. Taka toaletka będzie się pięknie prezentowała we wnętrzach w stylu glamour, szykownym Hampton oraz w klasycznych aranżacjach.

Nowoczesne lampki LED do domowej toaletki – zazwyczaj są wybierane przez panie, które cenią minimalizm oraz oszczędność formy. Lampki LED tworzą proste, choć bardzo efektowne, oświetlenie w formie delikatnej ramy dookoła lustra. Pomimo subtelności nadal świetnie spełniają swoją funkcję. Lampki LED w formie listwy równomiernie oświetlają twarz. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele odcieni światła LED, nie tylko chłodne, tak jak było wcześniej. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest energooszczędność. Uniwersalna toaletka z oświetleniem LED będzie się doskonale prezentowała we wnętrzach w stylu minimalistycznym, loftowym czy skandynawskim.

Ozdobne kinkiety przy toaletce – klientki coraz częściej decydują się na zamontowanie dekoracyjnych kinkietów po bokach lustra przy toaletce w sypialni czy w łazience. Dobrze rozmieszczone kinkiety pozwalają na równe oświetlenie twarzy z obu stron, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej wykonać estetyczny, codzienny makijaż. Należy pamiętać, żeby wybierać kinkiety, które dają dużo światła.

Toaletka z lampą stojącą – to dość rzadko spotykane rozwiązanie ze względu na zajmowanie większej przestrzeni. Można postawić po obu stronach toaletki dwie duże lampy stojące. W tym przypadku bardzo ważne jest, żeby pamiętać, aby światło było ustawione równomiernie i na tej samej wysokości. W przeciwnym razie mogą powstawać różne cienie, które będą zaburzać proporcje twarzy.

Profesjonalne lampy do makijażu są najbardziej specjalistycznym rozwiązaniem, które zapewnia przede wszystkim czystość i naturalność światła. Możliwość regulacji sprawia, że to opcja dla zaawansowanych wizażystek. Najważniejszą barierą może okazać się przeszkoda finansowa – toaletka z zamontowaną lampą do profesjonalnego wizażu to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Oświetlenie toaletki – o czym jeszcze pamiętać?

Wybierając oświetlenie do domowej toaletki w łazience czy w sypialni nie można zapomnieć o dobraniu odpowiedniej barwy światła. Najlepiej sprawdzą się naturalne odcienie, możliwie jak najbardziej zbliżone do światła dziennego. To oznacza, że w sklepie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na żarówki dające światło o parametrach 5000–6500 K, ze wskaźnikiem oddawania barw Ra na poziomie co najmniej 80%. Te wartości oznaczają chłodny odcień, który najlepiej oddaje charakter światła dziennego. Pozwoli oglądać się w lustrze w naturalnym oświetleniu, dzięki czemu kolory i ich intensywność będą najbliższe rzeczywistości.

Co więcej, lampy powinny znajdować się bezpośrednio na wysokości twarzy osoby, która siedzi przy toaletce – równomierne oświetlenie nie będzie tworzyło cieni. Najlepiej sprawdzą się żarówki umieszczone dookoła lustra lub równolegle po obu jego stronach. Lepiej unikać oświetlenia wyłącznie od góry, ponieważ optycznie zmieni wygląd twarzy. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*