Co przyda się do prac naprawczych w domu?

Co przyda się do prac naprawczych w domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czasami zdarzają się sytuacje w domu, w których musisz sam coś naprawić. Bez odpowiednich narzędzi nie wykonasz nawet najprostszej pracy. Dlatego zobacz, co przyda się podczas prac naprawczych w mieszkaniu. 

Wkrętarka akumulatorowa z udarem

Narzędziem, które warto mieć w swoim domowym warsztacie, jest wkrętarka. Warto postawić na taką z udarem, ponieważ bez problemu zastąpi ona wiertarkę. Wkrętarka z udarem z powodzeniem zastąpi ją w domowych pracach. Za jej pomocą bez najmniejszego problemu powiesisz szafki, zrobisz otwory na wieszaki w ścianach, złożysz szybciej meble, czy powiesisz obrazy. Każdy sklep z narzędziami ma ją w swojej ofercie, dlatego na pewno z łatwością uda ci się ją zakupić w atrakcyjnej cenie. 

Zestaw kluczy 

Podczas domowych napraw z całą pewnością przyda ci się zestaw kluczy płaskich i nasadowych. Klucze nasadowy, zwłaszcza te z grzechotką, pozwolą ci na szybsze i łatwiejsze przykręcenie śrub. Jeśli następnym razem zobaczysz jakie zestawy w sklepie, warto się nimi zainteresować. 

Klucz nastawny „francuz”

Klucz nastawny, zwany francuz, jest niezbędny do prostych napraw hydraulicznych. Przyda się na przykład do wymiany baterii łazienkowej. Aby jednak nie porysować tych, które mają ładne chromowane nakrętki, rób to przez szmatkę. Posiada on regulację, dzięki której dopasujesz go do wielu różnych śrub, dlatego zazwyczaj wystarczy, gdy w domu jest tylko jeden. Warto mieć jednak dwa, aby móc skontrować, gdy wykręcasz jedną rurę z drugiej.

Śrubokręt i zestaw bitów

Jeśli często w swoim domu korzystasz w wielu śrubokrętów, warto zapatrzyć się w jeden, z wymiennymi bitami. Zaoszczędzisz miejsce i bez problemu odnajdziesz potrzeby sprzęt na przykład do montażu szafek czy wymiany baterii w zabawkach. Jeśli przymierzasz się do jego zakupu, wybierz zestaw składający się z grzechotki, kluczy nasadkowych, kluczy płaskich oraz śrubokrętu z bitami.

Młotek, przecinak, łom

Poza precyzyjnymi urządzeniami często w pracach przydaje się także siła twoich własnych mięśni. Wtedy właśnie młotek to rzecz, która doskonale się nada. Poza nim w niewymagających pacach domowych przydają się również przecinak oraz łom. 

Miarka

Narzędziem, które nieraz ci się przyda, jest miarka. Lepiej, jednak gdy zainwestujesz w trochę droższą, która charakteryzować się będzie większą szerokością oraz twardością zwijanej, metalowej taśmy. Dzięki temu będzie ona zachowywać sztywność, co ułatwi samodzielnie wykonywanie niektórych pomiarów. 5-metrowa powinna ci wystarczyć, jednak jeśli masz możliwość, warto mieć jeszcze jedną, dłuższą, która posłuży ci na przykład do mierzenia większych odległości w ogrodzie. 

Poziomica 

Czeka cię naprawa posadzek? Zainwestuj w poziomicę, która skutecznie ułatwi twoją pracę. Dzięki niej ustawisz wszystko równo, zgodnie z instrukcją. Przyda się także podczas wieszania obrazów, karniszy, czy innych przedmiotów, w których chcesz zachować poziom. Nie musisz inwestować w długą poziomicę. Do domowych remontów wystarczy ci krótka z magnesem.

Nóż do tapet 

Nóż do tapet to proste narzędzie z wysuwanym ostrzem, bez którego niektóre prace domowe były niemożliwe. Jest on bardzo ostry, dzięki czemu przez problemu poradzi sobie z przecięciem różnych materiałów czy usunięciem wielu rzeczy. Dzięki łamanym ostrzom możesz je szybko wymieniać, gdy ulegną stępieniu lub gdy się ułamią. Jest to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym domu. 

Jeśli szukasz zaś dobrych materiałów budowlanych, które pomogą ci w remoncie domu, zajrzyj na stronę https://trans-kop.com/, gdzie znajdziesz firmę, która zajmuje się ich handlem. 

Fot.: Erik Mclean/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*