Poduszka z gryki – czy to najlepsza poduszka do spania podpierająca kręgosłup

Poduszka z gryki – czy to najlepsza poduszka do spania podpierająca kręgosłup
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jednym z negatywnych aspektów spania na niewłaściwie dobranej poduszce, która nie dopasowuje się do kształtu głowy i szyi, mogą być pojawiające się bóle kręgosłupa szyjnego, czasami aż tak silne, że nie możemy się przez nie wyspać. W takim przypadku warto zastanowić się nad jej zmianą na poduszkę do spania z łuską gryki, a takie wypełnienie ma wiele innych korzyści, które bardzo szybko wpłyną na osłabiony stan zdrowia i nie tylko zapewnią spokojny sen.

Poduszka z łusek gryki – prozdrowotne, antyalergiczne właściwości wypełnienia naturalnym wsadem

Zanim zdecydujemy się zmienić swoje nawyki i kupić poduszkę z łuską gryki wewnątrz, za pośrednictwem strony jej producenta https://sleepzone.ovh/, warto dowiedzieć się, czym jest to wypełnienie i co sprawia, że polecają je specjaliści od zdrowego stylu życia. Większości z nas gryka jest znana z kuchni, lecz używa się jej również do produkcji preparatów medycznych i jako wypełnienie poduszek. Pozytywnie wpływa na zdrowie dzięki swoim własnościom odżywczym, obecności witamin i minerałów, zarówno w ziarnach, jak i w łuskach gryki, pozyskiwanych z ekologicznych, naturalnych upraw, bez stosowania szkodliwych, sztucznych nawozów.

Poduszka do spania z łuską gryki – jakie są najważniejsze właściwości poduszek i jaśków

Przysłowie mówi, że „zdrowie jest najważniejsze”, dlatego trzeba natychmiast o nie zadbać z pomocą poduszki gryczanej. Jest to zalecane, najlepsze rozwiązanie gwarantujące mocny, zdrowy sen, umożliwiające uniknięcie trudności z zasypianiem prowadzących do bezsenności. Każda poduszka wypełniona naturalną łuską gryki ma jednocześnie właściwości antyalergiczne, ważne dla alergików, nie podrażnia dróg oddechowych oraz skóry, a zawartość taniny sprzyja zahamowaniu rozwoju bakterii i roztoczy chorobotwórczych.

Jeśli zaś chodzi o kręgosłup, to poprzez dopasowanie do kształtu ciała daje mu solidne podparcie, pozwala położyć się naprawdę wygodnie i zapewnia delikatny masaż głowy pozwalający w pełni się zrelaksować i rozluźnić bez odczuwania bólu. Stanowi jednocześnie skuteczne wsparcie w walce z innymi dolegliwościami, przegrzewaniem się i poceniem skóry dzięki regulacji temperatury ciała, czy chrapaniem. Pomoże także osobom zmagającym się ze stresem, chorobą cywilizacyjną naszych czasów, znacznie łagodząc jej negatywne skutki mogące całkiem rozregulować stan zdrowia.

Poduszka z gryki – jak sprawdzić, czy jest najwyższej jakości

Poduszka poduszce nierówna i zanim zdecydujemy się na zakup jednego z dostępnych model, warto sprawdzić, czy taki wyrób spełnia najsurowsze normy jakościowe wymagane przepisami dla tego typu produktów. Każdy renomowany producent ściśle ich przestrzega, nie tylko dając fakturę na każdą zakupioną u siebie poduszkę, ale i wieloletnią gwarancję, zarówno na poszewkę, jak i wkład. Przeglądając na jego stronie kategorię poduszki, od razu zauważymy ich różne wersje, przeznaczone dla osób dorosłych, dzieci, a nawet dla seniorów, w kilku wygodnych rozmiarach, m.in 45×60 cm.

Wysokiej jakości poszewka może być bawełniana lub z włókien syntetycznych, lecz zawsze jest odporna na uszkodzenia i będzie służyć długie lata, dobrze chroniąc łuski gryki przed zniszczeniem. Dla wygody wszyto w nią zamek błyskawiczny pozwalający w razie potrzeby odsypać pewną ilość wypełnienia i w ten sposób regulować twardość poduszki, dopasowując ją do siebie i materaca, na którym śpimy.

Poduszka z gryki – pranie bawełnianej poszewki i czyszczenie wkładu

Łuska gryki to naturalny materiał wymagający od użytkownika poduszki odpowiedniej pielęgnacji zgodnej z zaleceniami producenta. Łupiny gryki są bardzo wrażliwe na wilgoć, dlatego w żadnym wypadku nie wolno ich moczyć, tylko po wysypaniu do woreczka wysuszyć na słońcu, a zimą na kaloryferze. Wystawione na działanie promieni słonecznych zostają dokładnie oczyszczone, a samą powłoczkę z bawełny czy innego materiału można prać w pralce, oczywiście dokładnie przestrzegając dołączonej instrukcji prania.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*