Lustra w stylu skandynawskim – przegląd

Lustra w stylu skandynawskim – przegląd
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lubisz wnętrza skandynawskie? To motyw przewodni Twojego mieszkania, a może tylko delikatny akcent? Bez względu na to, na które pytanie odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie kilka fantastycznych luster w stylu skandynawskim. Poznaj je i zdecyduj, które z nich najbardziej przypadło Ci do gustu.

Dlaczego warto powiesić lustra w swoim domu?

Nie ma chyba bardziej oczywistego elementu wyposażenia wnętrz od luster. To właśnie one od razu przychodzą nam na myśl, gdy chodzi o łazienkę, korytarz czy garderobę. Warto jednak wiedzieć, że nie pełnią one wyłącznie czysto praktycznej roli. Lustra rozświetlają wnętrza, sprawiają, że wydają się one większe i ciekawsze. Nadają się nie tylko do małych mieszkań, ale i przestronnych domów. Pamiętajmy, że efekt, jaki uzyskamy, zależy przede wszystkim od tego, czy powiesimy lustro pionowo, czy poziomo, oraz na jakiej wysokości. Świetnie sprawdza się, gdy w dekoracyjnym lustrze odbija się interesujący detal albo żyrandol.

Lustra w stylu skandynawskim – najciekawsze propozycje

Lustra w stylu skandynawskim idealnie pasują właściwie do każdego pomieszczenia, a nawet do wnętrz urządzonych w innym stylu, gdzie takie lustro ma być tylko dodatkiem. Tutaj jedynym ograniczeniem wydaje się dostępna przestrzeń. Na które modele warto zatem zwrócić uwagę?

Minimalistyczne lustra w drewnianej ramie

Charakterystyczne dla stylu rodem ze Skandynawii są proste, ale jednocześnie niekanciaste linie, oraz wszechobecny minimalizm. Tutaj nie znajdziemy luster w bogato zdobionych ramach – najczęściej mamy albo lustra bezramowe, albo ze zwykłą ramą drewnianą. Nawet jeśli wybrane zwierciadła są kwadratowe czy prostokątne, to nie są one wizualnie ostre.

Lustra okrągłe i owalne

Warto wiedzieć, że lustra skandynawskie w większości są lustrami okrągłymi bądź owalnymi. Zwykle są one oprawione w cienką ramę w kolorze naturalnego drewna czy też białym bądź czarnym. Bywają również lustra w delikatnej złotej ramie oraz te przypominające słońce – z ramą w formie promieni.

Lustra na sznurku

Jednym z popularniejszych i wyróżniających się modeli są lustra wieszane na sznurkach albo łańcuszkach. Tutaj mogą być one cienkie, niemal niewidoczne, lub grubsze, przypominający linę żeglarską. Okrągłe lustro na sznurku świetnie nadaje się na przykład do łazienki, nad toaletkę lub nad konsolę przy wejściu.

Dekoracja ściany z lustrem w roli głównej

Ciekawe jest jeszcze to, że w stylu skandynawskim nie tylko wieszamy lustra na ścianie, ale też stawiamy je na komodzie, niczym fotografię, bądź na podłodze, albo wieszamy kilka zwierciadeł obok siebie, tworząc tym samym ciekawą kompozycję. 

Pewne jest, że na co byśmy się nie zdecydowali, to lustra skandynawskie doskonale dopełnią każdą aranżację.

Zdj. główne: Михаил Секацкий/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*