Drewno i skandynawska biel – para idealna!

Drewno i skandynawska biel – para idealna!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z wyjątkowych stylów, który gości w naszych domach, jest styl skandynawski. Praktyczny i przytulny wymiar wnętrz na długo zachowują swój urok. Dowiedz się więcej na temat tego niebanalnego stylu.

Styl skandynawski

Co sprawia, że styl skandynawski jest ponadczasowy? Przede wszystkim przez odpowiednie zachowanie połączenia klasycznej bieli ścian i drewna, które wyglądają doskonale w każdym mieszkaniu. Piękno, prostota, niewymuszona elegancja i styl – przekonują wszytskich.

Dlaczego skandynawska biel?

Biel jest wyjątkowym kolorem, który w szczególności nadaje się do minimalistycznych wnętrz. Każdy odcień bieli jest wart uwagi. Ten kojarzący się z niewinnością kolor idealnie współgra z drewnem, tak charakterystycznym dla stylu skandynawskiego. Jednocześnie biel optycznie powiększa pomieszczenie, a odpowiednie dopasowanie jej do mebli i dodatków w innych kolorach daje świetny efekt. Aranżowanie wnętrz w stylu skandynawskim jest najlepszym sposobem na nadanie naszemu mieszkaniu uroku. Eleganckie, ale i delikatne akcenty w pełni oddają specyfikę skandynawskiego klimatu.

Biel i drewno – dlaczego tak dobrze się łączą?

Naturalne drewno w jasnych odcieniach nadaje pomieszczeniom swojskiego, ciepłego klimatu. Elementy drewniane będą się doskonale komponować w połączeniu z bielą w różnych odcieniach – chłodnych i ciepłych. Takie wnętrze będzie wyglądać nowocześnie i zjawiskowo. 

Biel i drewno w kuchni

Styl skandynawski opiera się przede wszystkim na umiejętnym łączeniu zestawienia bieli oraz drewna. Dzięki temu aranżacja wnętrze jest elegancka i praktyczna. W przypadku kuchni idealnie sprawdza się połączenie skandynawskiej bieli na frontach szafek z drewnianymi blatami. Dzięki optycznemu powiększaniu pomieszczeń i otwarciu kuchni np. na salon możemy otrzymać prostą, naturalną i świetlistą przestrzeń. Białe kolory podkreślą prostotę wnętrz, a jednocześnie optycznie je powiększą; nawet pozornie małe przestrzenie wydawać się będą przestronne i bardziej ustawne.

Skandynawska biel i drewno w łazience

Połączenie skandynawskiej bieli i drewna idealnie sprawdzi się również w łazience; zwłaszcza w małych metrażach. tak urządzone optycznie będą wydawały się większe. Ważne jednak, aby w łazience nie używać naturalnego drewna, ale zamiast niego zdecydować się na płytki drewnopodobne. Są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości.  Do łazienki można wybrać białą ceramikę, pomalować na biało ściany i kupić w tym samym kolorze półki. Pamiętajmy jednak o drewnianych dodatkach, aby zachować odpowiedni styl. 

Dekoracje i oświetlenie w stylu skandynawskim

Aranżując wnętrze naszego mieszkania, jesteśmy doskonale dobrać do skandynawskiej bieli i jasnego drewna, np. wybrane oświetlenie. Odpowiednio rozmieszczone przezroczyste klosze z żarówkami zdołają oświetlić całe mieszkanie i tym samym podkreślą jego elegancję. Warto pomyśleć także o roślinach, zwłaszcza zielonych, które ożywią przestrzeń.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*