Wraca moda na ludowe motywy i folkowe akcenty we wnętrzach

Wraca moda na ludowe motywy i folkowe akcenty we wnętrzach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tło historyczne i kulturalne jest bardzo ważne dla Polaków. Właśnie dlatego wykorzystują często folkowe inspiracje w swoich wnętrzach – nie tylko domach, ale także firmach. Co króluje w aranżacjach?

Modne polskie akcenty w projektach wnętrz

Wśród projektantów często pojawiają się pomysły na wnętrza, które mają typowo polski akcent. Wśród nich są motywy ze sztuki ludowej, łowickie wycinanki i hafty kujawskie. Czasem towarzyszy temu… zabawa i radosne akcenty, które dodają przytulności i miłej atmosfery. Motywy ludowe można więc spotkać w agencjach marketingowych, firmach związanych z IT albo reklamą. Trudno jednak wyobrazić sobie kancelarię prawniczą z motywami folkowymi na ścianach.

– Ocieramy się o element związany z rustykalnością, z którą polska kultura i polski design się kojarzą. Często proponujemy raczej przetworzoną formę tych elementów niż pójście w cepelię. Możemy wykorzystywać charakter polskich krajobrazów bądź tego, z czym Polska konkretnie się kojarzy, z bogactwami mineralnymi czy kulturą, sztuką, znanymi polskimi nazwiskami – mówi dla agencji informacyjnej Newseria Danuta Barańska, dyrektor kreatywny firmy Tétris.

W polskich wnętrzach coraz częściej można też spotkać nawiązania do pięknych krajobrazów oraz osiągnięć naukowych. Przykładem jest wieżowiec Warsaw Spire, w którym wykorzystano elementy polskich pejsaży, a każde pomieszczenie (sala) miało inną kolorystykę i wzornictwo.

– Udało się wykorzystać czarny, tysiącletni dąb, który zatopiony w żywicy imituje stary stół zlokalizowany na plaży z rozsypanym piaskiem, czy chociażby sala Węgiel, w której przy okazji wykorzystania naturalnych spieków staraliśmy się oddać charakter polskiej kopalni – mówi Danuta Barańska.

Źródło: Newseria

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*