wtorek, 26 stycznia

Niezwykły festiwal Warszawa w Budowie i “Coś Wspólnego”

51
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Niezwykły festiwal Warszawa w Budowie i "Coś Wspólnego"

Tegoroczna edycja festiwalu Warszawa w budowie zmieniła tradycyjną formę wydarzenia i zamiast jak co roku skupić się na architekturze ku relacjom międzyludzkim postanowiła zająć się wspólnotą i  klejem społecznym, którego mocno brakuje w Polsce.

Miłośnicy sztuki współczesnej mogą skorzystać z programu przygotowanego przez organizatorów Warsaw Gallery Weekend. Prawie 30 galerii pokaże to, co najlepsze w polskiej sztuce. Szczególną uwagę warto zwrócić na wystawy Cezarego Poniatowskiego w Stereo (ul. Bracka 20B), Magdy Hueckel w Jednostce (ul. Andersa 13), Katarzyny Górnej w Biurze Wystaw (ul. Krakowskie Przedmieście 16/18). 

Jest to też dobra okazja do spaceru po mieście ponieważ galerie są rozsiane po wielu dzielnicach, niektóre w reprezentacyjnych i pięknych pawilonach, inne w mieszkaniach. 

Edycja inna niż poprzednie 

Organizator podczas 12 edycji festiwalu postanowił skupić się na relacjach międzyludzkich i otoczeniu, zapraszając małe grupy i mikrospołeczności do współpracy przy tworzeniu programu wspólnych działań.

“Starając się znaleźć COŚ, musimy zmierzyć się z wieloma pytaniami: Czy możliwe jest życie wspólnotowe przy jednoczesnym zachowaniu prywatności? W jaki sposób – wobec postępującej w czasie pandemii nieufności – rozumieć gościnność? Jakie remedium na pogłębiające się podziały społeczne proponują artystki i artyści? Czy w sytuacji zagrożenia warto dzielić z sąsiadami coś więcej niż klatkę schodową?” – opis organizatora Warszawy w budowie

Festiwal wyruszył 2 października 2020 roku i potrwa aż do 17 stycznia 2021 roku. W programie festiwalu znajdziesz wystawy oraz program wydarzeń realizowanych w oparciu o działania siedmiu grup roboczych. Stałej ekspozycji w Muzeum nad Wisłą towarzyszyć będzie cykl debat, warsztatów, oprowadzań oraz dyskusji.  

12. edycja festiwalu Warszawa w budowie to kilkumiesięczny proces poznawania i dzielenia się doświadczeniami oraz współpracy z innymi. Ma na celu pomóc zobaczyć nowy, ujawniony podczas pandemii potencjał miasta: COŚ WSPÓLNEGO.

Nicole Staniszewska

Zostaw komentarz