Niezwykły festiwal Warszawa w Budowie i „Coś Wspólnego”

Niezwykły festiwal Warszawa w Budowie i „Coś Wspólnego”
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczna edycja festiwalu zmieniła tradycyjną formę wydarzenia i zamiast jak co roku skupić się na architekturze ku relacjom międzyludzkim, zajmie się wspólnotą i  klejem społecznym.

Dla miłośników sztuki współczesnej przygotowanych zostało prawie 30 galerii ukazujących, co najlepsze jest w polskiej sztuce. Szczególna uwaga skupia się na wystawie Cezarego Poniatowskiego w Stereo, Magdy Hueckel w Jednostce oraz Katarzyny Górnej w Biurze Wystaw.

Galerie rozsiane są po wielu dzielnicach warszawy, dlatego jest to dobra okazja do spaceru po mieście.

Edycja inna niż poprzednie 

Organizator podczas 12 edycji festiwalu postanowił skupić się na relacjach międzyludzkich i otoczeniu, zapraszając społeczność do współpracy przy tworzeniu programu wspólnych działań.

“Starając się znaleźć COŚ, musimy zmierzyć się z wieloma pytaniami: Czy możliwe jest życie wspólnotowe przy jednoczesnym zachowaniu prywatności? W jaki sposób – wobec postępującej w czasie pandemii nieufności – rozumieć gościnność? Jakie remedium na pogłębiające się podziały społeczne proponują artystki i artyści? Czy w sytuacji zagrożenia warto dzielić z sąsiadami coś więcej niż klatkę schodową?” – opis organizatora Warszawy w budowie

Festiwal wyruszył 2 października 2020 roku i potrwa aż do 17 stycznia 2021 roku. W programie znajdziesz wystawy w oparciu o działania siedmiu grup roboczych. W tym czasie, w muzeum nad Wisłą odbędzie się stały cykl debat, warsztatów oraz dyskusji.  

12. edycja festiwalu Warszawa w budowie silnie nawiązuje do pandemii i chce pokazać ludziom proces poznawania i dzielenia się doświadczeniami z innymi.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*