Projekt Łazienki 2021 – konkurs od marki KOŁO

Projekt Łazienki 2021 – konkurs od marki KOŁO
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To już tradycja, że co roku rusza kolejna edycja konkursu na projekt łazienki 2021. W tym roku partnerem firmy Geberit został Tatrzański Park Narodowy wspólnie podjęli decyzję, że projekty powinny dotyczyć Doliny Chochołowskiej.

Projekt Łazienki 2021

Misją konkursu jest zwrócenie uwagi na deficyt toalet publicznych w naszym kraju. To realny problem, gdyż liczba ta nie jest wysoka, a w przypadku istniejących już toalet zwykle ich stan nie zachęca do korzystania z nich. Miejsce tegorocznej edycji, więc Dolina Chochołowska, a w szczególności rejon polany Huciska, został wybrany, gdyż dyrekcja TPN zdecydowała się na zamianę publicznych, przenośnych toalet typu toi-toi na stacjonarne. To rozwiązanie nie tylko znacznie bardziej estetyczne, ale również ekologiczne.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do udziału w konkursie zaproszeni są architekci i studenci architektury, a ich zadaniem będzie stworzenie projektu toalety publicznej wraz z pomieszczeniem gospodarczym do użytku TPN. Projekt ma nawiązywać do tradycji, historii, kultury, wpisywać się w otoczenie. Wymogiem obligatoryjnym jest również użycie w projekcie produktów marki KOŁO i/lub Geberit oraz dostosowanie pomieszczenia do użytku wszystkich, również turystów ze szczególnymi potrzebami. Atutem projektu będzie również stworzenie go w myśli zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy czekają na projekty do 11 października 2021 roku.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*