Aranżacja tarasu – jakich błędów unikać?

Aranżacja tarasu – jakich błędów unikać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Taras to ważne miejsce w Twoim ogrodzie. To właśnie tutaj możesz odpoczywać i spędzać miłe chwile z rodziną. Ważne jest jednak, aby przestrzeń ta była dobrze zagospodarowana, aby mogła w pełni spełniać swoją rolę. Dowiedz się więc, jakich błędów unikać podczas aranżacji tarasu.

Mały metraż, duże oczekiwania

Jednym z częstszych błędów popełnianych podczas aranżacji tarasu jest niebranie pod uwagę metrażu Twojego tarasu. Często przeglądamy różne tarasowe inspiracje, a kolejne pomysły na ciekawe dodatki i gadżety coraz bardziej nas zachwycają. Niestety należy pamiętać, że nie wszystko zmieści się na Twoich kilku metrach kwadratowych. Tarasy i ogrody zimowe mają to do siebie, że aby były w pełni wygodne, muszą być przestrzenne. „Zagracanie” tarasu kolejną doniczką upatrzoną w internecie może więc okazać się niezbyt dobrym pomysłem. 

Nie myślisz o stronach świata

To, po której stronie świata znajduje się Twój taras, a ogromne znaczenie. Niestety wiele osób wciąż o tym zapomina. Myśląc o aranżacji tarasu, koniecznie uwzględnij fakt, z której strony się on znajduje. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia przed zbyt mocnymi promieniami słońca, a także jakie rośliny wybrać jako ozdobę. W końcu niektóre kwiaty wolą bardziej zacienione przestrzenie, a inne te bardzo słoneczne. Jeśli więc chcesz, aby Twoje rośliny tarasowe wyglądały pięknie przez cały rok, to koniecznie zwróć na to uwagę. 

Pomyśl o przestrzeni do przechowywania

To, że podczas aranżacji przestrzeni liczy się każdy centymetr kwadratowy, wie każdy. Warto więc mieć to na uwadze podczas aranżacji tarasu oraz zadbać o odpowiednią przestrzeń do przechowywania. Jak to zrobić? Możesz na przykład zdecydować się na kanapę lub stolik kawowy z dodatkowymi szufladami. Dzięki temu zyskasz odrobinę miejsca na przechowywanie różnych drobiazgów, co z pewnością ułatwi Ci organizację całej przestrzeni. 

Deski tarasowe

Sporym problemem może okazać się także wybór desek tarasowych. Jak więc wybrać deski tarasowe, aby mieć pewność, że nie będą one wtopą. Przede wszystkim postaw na trwałość. Pamiętaj, że wygląd jest ważny, ale kiedy deski zaczną niszczeć pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, nawet najlepszy design ich nie uratuje. Postaw więc na wysokiej jakości materiały oraz sprawdzonego producenta, na przykład https://bisparkiet.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Dalila Dalprat

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*