W co wyposażyć firmowy meeting room?

W co wyposażyć firmowy meeting room?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W salach konferencyjnych nierzadko panuje istny chaos. Warto temu zaradzić poprzez wprowadzenie kilku rozwiązań typu “smart”, by wszystko zintegrować i zminimalizować montaż okablowania, które często znajduje się pod nogami gości i pracowników, utrudniając tym samym pracę.

Jeżeli mowa już o inteligentnych rozwiązaniach dla firmy, warto nawiązać współpracę z profesjonalnym serwisem komputerowym, jakim jest MJ Komputery, który w razie problemów naprawi usterkę

Oprócz komputerów, zainwestuj w systemy telekomunikacyjne, dostępne między innymi na stronie https://www.voip24sklep.pl/CENTRALE-TELEFONICZNE-IP-PBX

Sterowanie AV

Jednym z produktów technicznych, które możesz zintegrować z salą konferencyjną, jest system sterowania AV, który jest inteligentnym sposobem automatycznego zarządzania ekranami telewizyjnymi, dźwiękiem, oświetleniem i innymi urządzeniami w pokoju. Uważa się, że takie systemy kontroli są mózgiem systemu AV do zastosowań komercyjnych lub edukacyjnych. Występują w kilku formach i mogą obsługiwać różne poziomy złożoności. Niektóre w zasadzie wyglądają jak czarne skrzynki z wychodzącymi przewodami i kablami; inne wyglądają jak klawiatury, a inne mają interfejs panelu dotykowego wielkości smartfona lub tabletu.

System sterowania AV, taki jak klawiatura, jest zwykle umieszczany na ścianie, w pobliżu telewizora lub powierzchni, na której umieszczasz laptopa w celu podłączenia do innych urządzeń. Większe panele dotykowe można również umieścić bezpośrednio na stole, montując je na stojaku.

Do czego można wykorzystać AV?

AV jest zwykle instalowany przez specjalistę i może być skonfigurowany do wykonywania różnego rodzaju funkcji. Funkcje te są określane przez potrzeby poszczególnych klientów i konfigurację ich wyposażenia, a są to m. in.: włączanie i wyłączanie telewizora, zwiększanie i zmniejszanie głośności, przewijanie ekranu projektora w górę i w dół, włączanie i wyłączanie projektora, włączanie i wyłączanie kamery internetowej lub mikrofonu, podłączenie do sygnału np. laptopa, gdy tylko ktoś podłączy kabel HDMI/USB, automatyczne włączanie telewizora lub projektora, gdy tylko laptop zostanie podłączony kablem.

Taka konfiguracja zapewnia, że ​​całym sprzętem w sali konferencyjnej można sterować z jednej centralnej lokalizacji za pomocą tylko jednego urządzenia. Kolejną zaletą jest to, że można podłączyć kilka laptopów jednocześnie i przełączać się między sygnałami za pomocą jednego przycisku. W sytuacji, gdy kilka osób musi zaprezentować coś na ekranie, cała konfiguracja nagle staje się znacznie bardziej usprawniona i wydajna.

W konfiguracji, w której w pomieszczeniu znajduje się projektor (warto takowe wyposażyć w uchwyty do projektorów), system sterowania AV rozwiązuje kolejny problem. Nie trzeba już wchodzić na krzesło, stół lub drabinę, aby naciskać przyciski projektora. System sterowania może spełniać wszystkie wymagane funkcje – i jest zainstalowany w miejscu, do którego może dosięgnąć człowiek o przeciętnym wzroście.

Wygoda

Nie musisz rozumieć szczegółów, jak to działa, ponieważ wszystkim zajmują się profesjonaliści. Ponadto istnieje kilka typów systemów sterowania AV, różniących się rozmiarem, zakresem cenowym i złożonością. Możesz znaleźć rozwiązanie, które będzie pasowało do Twojego pokoju i Twoich potrzeb. W niezwykle zdigitalizowanym miejscu pracy technologia odgrywa ważniejszą rolę niż kiedykolwiek i ważne jest, aby wykorzystać ją na swoją korzyść.

Logistyczne koszmary związane z podwójną rezerwacją pokoi i polowaniem na bezpłatną salę konferencyjną w biurowcu można również wyeliminować za pomocą niektórych produktów smart tech.

Użytkownicy nie będą musieli uczyć się obsługi innej aplikacji/oprogramowania. Większość systemów rezerwacji sal konferencyjnych integruje się z systemami poczty e-mail i kalendarza, takimi jak Microsoft Outlook lub G Suite, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą rezerwować sale konferencyjne za pomocą znanego oprogramowania.

Wiedza, że sale konferencyjne są zarezerwowane w systemie, może być bardzo frustrująca dla pracowników, którzy przechodząc obok widzą, że wiele z nich jest pustych, ponieważ spotkanie zostało odwołane. Niektóre systemy rezerwacyjne mają również funkcję check-in, co oznacza, że ​​spotkania są automatycznie anulowane po określonym czasie, a sala jest zwalniana.

Oczywiście system rezerwacji sal konferencyjnych wymaga fizycznego produktu – zazwyczaj panelu dotykowego lub tabletu poza salą, aby pokazać jej dostępność.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*