Czym kierować się podczas wyboru kominka?

Czym kierować się podczas wyboru kominka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kominki, biokominki oraz kominki elektryczne to trzy popularne typy urządzeń grzewczych, które mogą stać się centralnym elementem w wystroju wnętrza mieszkalnego. W tym artykule dowiesz się, jakie są różnice pomiędzy nimi. Przedstawione zostaną też wskazówki dotyczące wyboru właściwego rozwiązania.

Kominek – charakterystyka

Kominek to tradycyjne urządzenie grzewcze stosowane przez ludzi od wielu lat. Wykorzystuje ono drewno jako źródło ciepła. Mowa tutaj o rozwiązaniu cechującym się nie tylko funkcjonalnością, ale też estetyką. Co istotne, kominek jest nierzadko wykorzystywany jako centralny element wystroju salonu bądź jadalni, dodając do niego ciepła oraz przytulności. Ma on jednak też wadę. Mowa tutaj o konieczności zapewnienie właściwej wentylacji i czyszczenia po każdym użyciu, co dla niektórych osób jest sporą przeszkodą.

Biokominek – opis

Biokominek to coraz popularniejsze urządzenie grzewcze działające na biopaliwo w postaci płynu bioetanolowego. Jego zaletą jest prosta instalacja, która nie wymaga żadnej wentylacji czy kominów. Dlatego mowa tutaj o praktycznej opcji. Co istotne, biokominki wykorzystują płyn bioetanolowy, który w trakcie spalania nie emituje szkodliwych substancji, co czyni je bezpiecznymi dla zdrowia i dla środowiska. Ich wadą jest natomiast to, że mają ograniczoną moc grzewczą i nie są w stanie zastąpić tradycyjnego pieca.

Kominek elektryczny – charakterystyka

Kominek elektryczny to równie popularne urządzenie grzewcze wykorzystujące energię elektryczną do wytwarzania ciepła. Cechuje się on łatwą instalacją, nie wymaga żadnej wentylacji ani kominów, co czyni go bardzo praktycznym rozwiązaniem. Co istotne, obecnie produkowane kominki elektryczne pozwalają na łatwe regulowanie temperatury i ustawienie koloru płomieni, co pozwala na dostosowanie oświetlenia do nastroju. Niestety takie urządzenia grzewcze nie są pozbawione wad. Okazuje się, że nie zapewniają takiego naturalnego efektu płomieni, jak tradycyjne kominki czy biokominki.

Wybór urządzenia grzewczego

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać odpowiedni kominek, biokominek bądź kominek elektryczny. Trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na moc grzewczą urządzenie, żeby upewnić się, że będzie ono w stanie odpowiednio ogrzać nasze pomieszczenie. Nie mniej istotne są wymiary. Przed kupnem zalecane jest dokładne zmierzenia miejsca, w którym ma być zainstalowane urządzenie grzewcze. Musi ono pasować do konkretnego wnętrza. Ważną kwestią jest też design. Najlepszej klasy kominki, biokominki oraz kominki elektryczne można kupić na stronie internetowej: https://www.komineo.pl/.

Fot.: Isaac Martin/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*