Oświetlenie liniowe do domu

Oświetlenie liniowe do domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie liniowe cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoją elastyczność, doskonałe wykonanie i walory estetyczne. Możesz je zamontować na prawie każdym typie sufitu.

Czym jest oświetlenie liniowe?

Oświetlenie liniowe rozprasza światło na węższym obszarze niż tradycyjne oprawy. Zwykle jest ono długie i instaluje się je na suficie lub ścianie. Oferuje szeroki zakres temperatur barwowych, dostosowanych do warunków oświetleniowych. Dzięki temu wprowadzisz do wnętrza odpowiednią atmosferę. Sprawdzi się doskonale zarówno w domu, jak i w sklepach, magazynach, czy biurach.

Może być wpuszczane, natynkowe lub zwieszane. Wiele produktów proponuje stopień ochrony IP20, choć dostępne są też modele oferujące IP65. Te ostatnie idealnie sprawdzą się w kuchni i łazience. Prezentowane oprawy różnią się wielkością. Mogą być wystarczająco duże, by oświetlić pomieszczenie lub tak małe, by służyć jako oświetlenie nastrojowe lub zadaniowe.

Oświetlenie liniowe LED możesz dostosować od 0,3 m do nawet 4 m, zgodnie z wymaganiami danego projektu. Zapewnia dużą elastyczność, dzięki czemu daje swobodę podczas aranżacji wnętrza. 

Dlaczego warto zainstalować diody LED?

Dioda LED (dioda elektroluminescencyjna) jest wysoce wydajnym i trwałym źródłem światła. Wykorzystuje półprzewodnik do zamiany energii elektrycznej na światło. Oprawa LED składa się z wielu diod elektroluminescencyjnych, umieszczonych w długiej, wąskiej obudowie. Ta prosta koncepcja zrewolucjonizowała branżę oświetleniową.

Diody LED to najnowsze i najbardziej fascynujące osiągnięcie technologiczne w branży oświetleniowej. Działają inaczej niż tradycyjne żarówki. Zapewniają wyjątkowo długą żywotność (do 60 000 godzin), zdecydowanie niższe zużycie energii (o 90%), niższe koszty konserwacji oraz większe bezpieczeństwo. 

W przeciwieństwie do żarówek neonowych wykonane są z nietoksycznych materiałów, dzięki czemu nie zagrażają środowisku. Dodatkowo nadają się do recyklingu. Dostępne są w różnych kolorach. Dużą popularnością cieszą się czerwone, bursztynowe i niebieskie modele. 

Energooszczędne i modne oświetlenie LED

Nowe świetlówki zużywają 28 W, a nie 32 W, ale dostarczają taką samą ilość światła. Alternatywnie możesz zainstalować energooszczędne oświetlenie, które zużywa taką samą moc, ale zapewnia więcej lumenów na wat.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, warto przejść od razu na diody LED. 

Zużywają zdecydowanie mniej energii i działają znacznie dłużej niż oświetlenie żarowe. Aby uzyskać białe światło, wykorzystuje się mieszankę czerwonych, niebieskich i zielonych diod. Emitują światło w określonym kierunku, zmniejszając potrzebę stosowania odbłyśników i dyfuzorów, dlatego doskonale sprawdzą się we wpuszczanych oprawach typu downlight i oświetleniu zadaniowym. Co ważne, emitują bardzo mało ciepła. 

Szybki rozwój technologii LED prowadzi do większej liczby produktów i poprawy wydajności produkcji, co skutkuje niższymi cenami. Wpuszczane oprawy możesz łatwo zamontować w kuchni, korytarzu i łazience. 

Oświetlenie liniowe jest stylowe i energooszczędne, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Oferuje różne barwy światła: zimną, ciepłą i neutralną. Dzięki temu możesz je dostosować do swoich potrzeb. Proponowane oświetlenie wprowadzi do wnętrza wyjątkową atmosferę, jednocześnie podkreślając wszystkie jego zalety.

Eleganckie i praktyczne taśmy LED

Taśmy LED możesz zainstalować w listwach sufitowych w dowolnej części domu. To niedrogi i wygodny sposób na uatrakcyjnienie sufitu i podkreślenie detali architektonicznych. Spróbuj ich użyć, aby:

  • dodać subtelne, nowoczesne oświetlenie akcentujące,
  • stworzyć przytulny nastrój w przedpokoju,
  • wprowadzić odpowiednią atmosferę do sypialni lub łazienki,
  • podkreślić górną część szafek kuchennych,
  • podkreślić ozdobne detale sufitu w jadalni lub salonie.

Taśmy LED możesz również dodawać do schodów, zarówno pod balustradą, jak i pod stopniem. Nie tylko wyglądają elegancko, ale też ułatwiają poruszanie się po schodach w nocy, bez budzenia pozostałych domowników. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*