Czym się kierować wybierając gotowe schody wewnętrzne?

Czym się kierować wybierając gotowe schody wewnętrzne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Projektując i budując dom od początku, można dokładnie zaplanować to, jakie schody chce się zamontować i w jakich pomieszczeniach. W przypadku już gotowego domu jest to niemożliwe. Często jednak pojawia się konieczność montażu schodów. Tu z pomocą przychodzą gotowe schody wewnętrzne. Warto wiedzieć, kiedy takie rozwiązanie się sprawdza i jakie schody gotowe są dziś dostępne.

Kiedy schody gotowe to dobre rozwiązanie?

Gotowe schody wewnętrzne bardzo dobrze sprawdzają się w wielu sytuacjach. Można je zamontować w wybudowanych już domach, w których istnieje możliwość dobudowy dodatkowego piętra. Jest to również świetne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, w których dość trudno jest wydzielić miejsce na klatkę schodową. Z gotowych schodów wewnętrznych warto także skorzystać w przypadku potrzeby zaadoptowania strychu na pomieszczenie mieszkalne. Jak widać, rozwiązań jest tu dość sporo.

Jakie są zalety schodów gotowych?

Montaż gotowych schodów wewnętrznych wiąże się z wieloma wymiernymi zaletami. Dlatego też cieszą się one tak dużą popularnością. Przede wszystkim wyróżniają się łatwym i szybkim montażem. Co ważne, często taki montaż wykonać można samodzielnie, a po ich zamontowaniu od razu nadają się do użytkowania. Dużą zaletą schodów gotowych jest także to, że można je zamontować także w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Dodatkowo są one funkcjonalne i dostępne w przystępnych cenach.

Jakie są rodzaje gotowych schodów wewnętrznych?

Dziś najpowszechniej stosowane są gotowe schody strychowe, gotowe schody młynarskie oraz gotowe schody modułowe. Jeśli chodzi o schody strychowe, to te tworzy skrzynia montowana w otworze strychowym, do której przymocowane są składane schodnice. Po ich zamontowaniu widoczne jest jedynie małe oczko, które umożliwia rozłożenie schodów. Co ważne, ten model schodów zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Jeśli chodzi o gotowe schody młynarskie, to te zbudowane są ze stopni, które umiejscowione są między dwiema bocznymi belkami. Najczęściej ten model schodów wykonywany jest z drewna. Ich zaletą jest możliwość ustawienia pod różnymi kątami. Natomiast modułowe gotowe schody wewnętrzne składają się z gotowych elementów metalowych, które stanowią podparcie dla drewnianych stopni. Ich zaletą jest szerokie zastosowanie. Mogą być bowiem z powodzeniem montowane zarówno w niewielkich przedpokojach, jak i eleganckich salonach. Wynika to z tego, że jest to najbardziej estetyczny rodzaj schodów gotowych. Dlatego też cieszy się od dawna tak dużą popularnością.

Zdjęcie główne: pexels.com/Gerritt Tisdale

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*