Drewniana huśtawka w pokoju dziecięcym – vintage od małego!

Drewniana huśtawka w pokoju dziecięcym – vintage od małego!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Powrót do stylizacji i przedmiotów z czasów dzieciństwa warto zacząć już od… dzieciństwa swoich dzieci. Przekazanie magii dawnych lat możliwe jest dzięki drewnianej huśtawce.

Vintage w pełni

Odnawianie starych mebli lub kupowanie przedmiotów, które nawiązują do szeregu różnych epok to domena stylu vintage. To właśnie w takiej stylizacji tkwi przytulna i swojska magia, dzięki której wspomnienia naszego dzieciństwa stają się milsze i cieplejsze. W stylu vintage możemy nie tylko wprowadzać stare meble do nowoczesnych wnętrz, ale również odpowiednio stylizować nowe przedmioty, aby przypominały te, które znamy z okresu naszego dzieciństwa lub które znali nasi rodzice i dziadkowie. Połączenie starszych przedmiotów z nowoczesnymi rozwiązaniami z pewnością zaowocuje stworzeniem prawdziwie niepowtarzalnego, cudownego klimatu. Ten kochający awangardę styl świetnie będzie pasował również do pokoju dziecięcego.

Magia dzieciństwa w stylu vintage

Podczas aranżacji pokoju dziecięcego staramy się nadać mu jak najwięcej magii i ciepła. Osiągnięcie prawdziwie przyjemnej przestrzeni dla rozwoju naszego dziecka jest niezwykle ważne i dlatego nieraz decydujemy się na styl vintage. Podczas wspominania swoich najlepszych lat dzieciństwa właśnie aranżacje w tym stylu najsilniej tkwią w naszej psychice. Decydujemy się na wprowadzenie podobnych rozwiązań do pokoju swojego dziecka, aby zyskać pewność, że stworzony klimat zapewni warunki niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Istnieją meble, które nie zawsze pojawiają się w pokoju dziecięcym, ale których wprowadzenie z pewnością będzie dobrym pomysłem. Mowa oczywiście o domowych huśtawkach.

Domowe huśtawki

Zamontowanie domowej huśtawki będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla urozmaicenia sposobów zajmowania się dzieckiem, jak i jako sposób na ulżenie rodzicom, by choć na chwilę mogli przestać nosić swoje dzieci. Domowe huśtawki świetnie się sprawdzają, ponieważ dzieci uwielbiają kołysanie i huśtanie. Ze względu na rozmaite modele możemy dobrać huśtawkę do wieku naszego dziecka – sprawdzi się więc zarówno dla mniejszych szkrabów, jak i dla starszych dzieci.

Huśtawki w stylu vintage

Wprowadzenie dodatkowej magii dzieciństwa możliwe jest dzięki zamontowaniu w pokoju huśtawki w stylu vintage. Najlepiej zdecydować się na model drewniany – w formie prostej deski lub w postaci nosidełka. Pierwsza wersja będzie idealna dla starszych dzieci, będzie też miała w sobie pewną nutę swojskości. Druga natomiast idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci, które nie są jeszcze w stanie same utrzymać się na huśtawce. Niezależnie od ostatecznego wyboru, warto pamiętać, że drewniane siedzisko powinno być zawieszone na sznurach, które będą się komponować ze stylem vintage o wiele lepiej niż linki z tworzywa sztucznego.

Tapicerowana huśtawka w stylu vintage

Jeśli zdecydowaliśmy się na huśtawkę w stylu vintage, powinniśmy zadbać o to, aby dziecku było na niej jak najwygodniej. Niezależnie od wybranej formy huśtawki, elementy drewniane warto „zmiękczyć” poprzez użycie tkaniny tapicerskiej. Dzięki dostępowi do różnorodnych rozwiązań designerskich i ciekawych rozwiązań kolorystycznych rozwiązanie możemy dopasować bezpośrednio do naszego dziecka.

Korzyści płynące z domowej huśtawki

Dlaczego warto zamontować dziecku domową huśtawkę? Otóż bujanie:

  • ćwiczy równowagę dziecka,
  • wpływa na zmysły poprzez danie możliwości połączenia doświadczenia zmysłowego w jeden, spójny obraz,
  • wzmacnia mięśnie całego ciała.

Dodatkowo huśtawka wspomaga ćwiczenie motoryki i zachęca do aktywności – zyskiwanie świadomości ruchu i swojego ciała stanowi dla dziecka niesamowity motor napędowy do rozwijania się.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*