Eleganckie i nowoczesne – drzwi panelowe

Eleganckie i nowoczesne – drzwi panelowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jesteś w trakcie remontu mieszkania i nie masz bladego pojęcia, jakie drzwi wybrać, aby zarówno dobrze się prezentowały, jak i spełniały swoją funkcję? Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi panelowe. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na tę opcję. 

W parze z dobrymi parametrami technicznymi i znakomitą jakością powinny iść walory estetyczne. Oba te kryteria spełniają drzwi panelowe. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model? O tym dowiesz się w przygotowanym przez nas artykule. Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę przy doborze drzwi panelowych?

Wybór drzwi panelowych może spędzać sen z powiek, ze względu na szeroki wachlarz dostępnych na rynku modeli. Zanim zdecydujesz się na ich wybór, rozważ kilka aspektów: 

  • grubość paneli – termoizolacji sprzyja grubość paneli oraz ich wytrzymała konstrukcja; 
  • szczelność drzwi panelowych – o szczelności decyduje współczynnik przenikalności – im niższy, tym drzwi są solidniejsze oraz odporniejsze na niesprzyjające działanie temperatury; 
  • walory estetyczne – nie sposób pominąć designu drzwi. W tej kwestii priorytetowe staje się ich dopasowanie do wnętrza, zarówno całego budynku, jak i elewacji. Zastanów się, na czym Ci zależy w pierwszej kolejności – na wprowadzeniu do przestrzeni większej ilości światła, czy być może minimalistycznej konstrukcji i aranżacji przytulnego kącika domowego; 
  • wodoszczelność i odporność na podmuchy wiatru; 
  • antywłamaniowość i wygłuszenie hałasu dobiegającego z klatki schodowej. 

To podstawowe kryteria, które powinny spełniać drzwi panelowe. Jakie jeszcze argumenty przemawiają za ich zakupem? 

Dlaczego warto wybrać drzwi panelowe? 

Remontujący mieszkanie często sugerują się najnowszymi trendami. Drzwi panelowe to nie tylko ponadczasowe rozwiązanie. Na uwagę zasługują także: 

  • różnorodność rozmiarów (nawet do 2,5 m wysokości oraz 1,5 m szerokości); 
  • możliwość wielokrotnego “odrestaurowania” drzwi, bez demontażu konstrukcji; 
  • dodatkowe wzmocnienie szkłem zespolonym, zapewniającym ochronę przed włamaniami. 

Drewniane drzwi panelowe – hit czy kit?

Drewniane drzwi panelowe idealnie sprawdzą się jako drzwi zewnętrzne. Wykonane z trwałego tworzywa, jakim jest drewno są uodpornione na niesprzyjające warunki pogodowe. Ponadto dobrze wyglądają i są niezwykle uniwersalne. Możesz pokusić się o ciekawy kolor lakieru, za sprawą którego zachowasz naturalny wygląd drewna. 

Pamiętaj jednak o odpowiedniej pielęgnacji drzwi, m.in. o systematycznym czyszczeniu i konserwacji. Tylko w ten sposób będziesz mógł cieszyć się ich pięknem przez długie lata. 

Fot.: Max Rahubovskiy/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*