Garderoba w sypialni – tak czy nie?

Garderoba w sypialni – tak czy nie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Garderoba jest ważnym elementem w naszym domu. W amerykańskim budownictwie najczęściej stanowi ona osobne pomieszczenie, jednak w polskich warunkach mieszkaniowych nie zawsze jest to możliwe. Sprawdźmy, jakie są wady i zalety garderoby umieszczonej w sypialni. 

Garderoba w sypialni – jakie są jej zalety?

Sypialnia kojarzy nam się z ogromnym łóżkiem oraz dwoma szafkami nocnymi po bokach. Taki hotelowy styl nie zawsze jest jednak dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nie posiadamy osobnego pomieszczenia służącego nam jedynie do przechowywania ubrań. Aby sypialnia była bardziej funkcjonalna, wiele osób aranżuje w niej również garderobę. Ma to swoje niewątpliwe zalety.

Przede wszystkim sypialnia jest dość intymnym miejscem. Możemy w niej schować rzeczy, które nie powinny widzieć światła dziennego, w tym nasze ubrania. W sypialni często również przebieramy się po porannym prysznicu, czy wieczornej kąpieli, więc urządzenie w niej garderoby jest dobrym pomysłem, który ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Nie musimy marnować cennego dla nas miejsca na garderobę w innych pomieszczeniach, w których musimy zmieścić m.in. stół, czy ławę kawową oraz biurko.

Sypialnia może być dobrym miejscem na umieszczenie wszystkich mebli, w których schowamy nasze ubrania. Również samo układanie rzeczy oraz ich późniejsze szukanie może być łatwiejsze, jeśli wszystkie części garderoby znajdą się w jednym pomieszczeniu.

Garderoba w sypialni – jakie są jej wady?

Wadą umieszczenia garderoby w sypialni jest fakt, że zajmie ona znaczną część miejsca, którą moglibyśmy przeznaczyć choćby na telewizor, czy większe łóżko. Wiele osób chce traktować sypialnię jako przestrzeń służącą do relaksu, a umieszczanie w niej garderoby przeczy tej idei. Sypialnia wpisze się w taki styl, jeśli postawimy na wygodny fotel do czytania, wraz z półką na książki. Niestety przy takim układzie mebli możliwe, że nie będzie już miejsca na garderobę.

Pamiętajmy, że dobrze wyposażona garderoba z funkcjonalnymi szufladami oraz wieszakami może zajmować dość dużo przestrzeni, dlatego umieszczanie  jej w sypialni nie zawsze jest dobrym pomysłem. W momencie, kiedy mamy dostęp np. do wnęki w przedpokoju, lepiej garderobę w formie zabudowanej szafy umieścić właśnie w korytarzu, żeby zajmowała mniej miejsca. W ten sposób możemy przechowywać wszystkie potrzebne nam ubrania w jednym meblu.

Jak umieścić garderobę w sypialni?

Garderobę w sypialni można łatwo umieścić np. jeśli mamy jedną wolną ścianę lub kiedy posiadamy wnękę. Dzięki niej możemy urządzić nie tylko bardzo funkcjonalną szafę z przydatnymi półkami, ale również całą przestrzeń, w której będzie można się przebrać. Garderoba może być również osobnym pomieszczeniem, jeśli posiadamy w domu jeden mały i nieużywany pokój. To bardzo dobre rozwiązanie w momencie, kiedy nie chcemy szukać po całym domu swoich ubrań, lub nie jesteśmy fanami przesuwnych szaf.

W takiej garderobie możemy umieścić pawlacze na pościel, a także specjalne półki na buty oraz drążki na ubrania, które powiesimy na wieszakach. Garderoba może być także ukryta za przesuwnymi drzwiami z gustownym lustrem, dzięki czemu będzie całkowicie niewidoczna. To świetny wybór, jeśli mamy domek jednorodzinny i dysponujemy dużą przestrzenią.

Garderobę warto umieścić przy sypialni, dzięki czemu będziemy mieć łatwiejszy dostęp do ubrań. Wiele osób rezygnuje z większej łazienki, by w jednym miejscu urządzić nie tylko samą garderobę, ale również połączyć ją z pralnią, co daje jeszcze większy komfort w jej użytkowaniu i łatwość w oddzieleniu czystych ubrań od tych już używanych. Takie rozwiązania są przeznaczone dla rodzin wielodzietnych, w których każda przestrzeń musi być wykorzystana, a wiele komód albo szaf zabiera sporo cennego miejsca.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*