Kuchnia z barkiem – jak zaaranżować?

Kuchnia z barkiem – jak zaaranżować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Barek w kuchni to doskonały pomysł, który możesz wykorzystać na mnóstwo sposobów. Jeden niepozorny, a przecież tak praktyczny mebel w rzeczywistości występuje w wielu formach i dlatego doskonale sprawdza się w najróżniejszych aranżacjach.

Pomiędzy dwoma światami

Otwarta kuchnia połączona z salonem, jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jeżeli również w Twoim domu zdecydowano się na taki zabieg, barek możesz użyć do oddzielenia części kuchennej od salonu. Barek doskonale nadaje się do podzielenia przestrzeni w sposób estetyczny i praktyczny – w końcu gdzieś musisz go postawić, prawda?

Pamiętaj jednak o tym, by barek, na który się zdecydujesz, pasował zarówno do kuchni, jak i do salonu. Jest to swego rodzaju wyzwanie, jeżeli wcześniej zdecydowałeś się na aranżacyjne szaleństwo. Zwróć uwagę na kolorystykę, styl, typowe dla obu pomieszczeń elementy, a na pewno uda Ci się znaleźć barek idealny.

Co dalej? Zostaje już tylko ustawić go w takim miejscu, by dzięki niemu nie dostrzegać z salonu roboczej części kuchni. Zdecydowanie pozwoli Ci to zachować więcej prywatności, gdy przyjdą goście.

Nowoczesny stół

Nie masz zbyt dużej kuchni, a jednak zależy Ci na barku? A może nie podoba Ci się stół, który stoi w Twojej kuchni? Masz w zwyczaju spożywanie posiłków w biegu? Zamień swój kuchenny stół na barek – to nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które pozwoli Ci w sprytny sposób zamienić dwa meble w jeden.

Szczególnie gustownie będzie wyglądać z hokerami, które nadadzą pomieszczeniu jeszcze bardziej nowoczesnego wyglądu. Wkomponowanie barku w kuchenną zabudowę nie będzie stanowić dużego problemu, a otrzymasz świetny efekt w nowoczesnym stylu.

Zawsze pod ręką

Nowoczesny, klasyczny, ozdobny czy minimalistyczny – niezależnie od tego, jaki jest Twój wymarzony barek, przede wszystkim pamiętaj o jego celu. Meble mają być funkcjonalne, nie tylko ozdobne.

Dlatego jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób zorganizować przestrzeń w kuchni lub nie masz zbyt wiele miejsca, świetnie sprawdzi się barek na kółkach. Przyda się nie tylko podczas gotowania, ale także w czasie imprez, kiedy będzie nieodłącznym kompanem każdego barmana lub idealnym miejscem na przekąski. Mobilny barek będzie zawsze pod ręką, niezależnie, czy przygotowujesz obiad, czy drinki.

Brak miejsca w kuchni? To nie problem!

Jak wspominaliśmy wcześniej, barek to nie tylko rozwiązanie do dużej kuchni. W przypadku małej przestrzeni może on pełnić funkcję przedłużenia blatu. Takie rozwiązanie nie przytłoczy optycznie wnętrza (jak mogłoby to być w przypadku następnych szafek), a jednocześnie zapewni Ci dodatkowy blat roboczy. Co więcej, wysokość takiego blatu pozwoli Ci na komfortowe przygotowanie posiłku bez bólu pleców.

Zdj. główne: Naomi Hébert/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*