Jak nowocześnie oświetlić dom?

Jak nowocześnie oświetlić dom?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie ma ogromny wpływ na całą aranżację Twojego domu – to właśnie dzięki niemu jesteś w stanie podkreślić piękno aranżacji oraz zatuszować ewentualne mankamenty pomieszczenia. Jak więc wybrać oświetlenie do domu, aby rzeczywiście było ono na miarę dzisiejszych czasów? Podpowiadamy, jak nowocześnie oświetlić dom!

Oświetlenie w domu ma ogromny wpływ nie tylko na estetykę aranżacji, ale także na stworzenie odpowiednich warunków do pracy, odpoczynku i codziennego życia w mieszkaniu. Jak więc wybrać dobre oświetlenie?

Nowoczesne lampy – jakie mają parametry

Nowoczesne oświetlenie jest nie tylko efektowne, ale także efektywne. Jakimi parametrami mogą pochwalić się nowoczesne lampy? A na co my, jako kupujący powinniśmy zwrócić uwagę?

Bardzo ważna jest między innymi temperatura barwowa, która podawana jest w kelwinach. Barwa ciepła, czyli poniżej 3300 K, sprzyja wypoczynkowi, natomiast barwa zimna, czyli powyżej 5300 K, idealnie sprawdzają się przy pracy i nauce.

Należy także zwrócić uwagę na parametr mocy wyrażany w watach lub lumenach – Mocne światło ma 1400 lm i więcej, standardowe zaś oscyluje w okolicach 710 lm.

Designerskie otoczenie

W dzisiejszych aranżacjach coraz więcej osób odchodzi od standardowych rozwiązań i masowo produkowanych dodatków. Coraz większe zainteresowania pojawia się więc wśród designerów. Oryginalne lampy w nowoczesnym nie mają ograniczeń w zakresie kształtów, form i kolorów. Nie są więc nudne i powtarzalne!

Dość mocno widocznym trendem jest także powrót do naturalności. Jeśli więc chcesz, aby Twoje wnętrze było modne, koniecznie postaw na lampy wyprodukowane z naturalnych materiałów dobrej jakości. 

Jeśli szukasz pięknej lampy do swojego wnętrza, to koniecznie odwiedź stronę internetową https://lampomat.pl/podluzne-kinkiety-w-ksztalcie-linii

Lampy w różnym stylu

Wybierając lampę do domu, warto kierować się także stylem, w jakim urządzone są poszczególne wnętrza. Jakie lampy będą pasować do najpopularniejszych stylów?

W przypadku industrialnego stylu najlepiej sprawdzą się reflektory oraz lampy przypominające gołe żarówki. W przypadku stylu glamour postaw na lampy z ozdobnymi diamencikami lub innymi kamieniami. We wnętrzach boho genialnie sprawdzą się lampy z wikliny. Natomiast we wnętrzach skandynawskich najlepiej będą wyglądały proste i minimalistyczne lampy wykonane z dobrych materiałów. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Vincent Rivaud

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*