Jak wybrać najlepszy organizer do szuflad?

Jak wybrać najlepszy organizer do szuflad?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zapewne żadna osoba szczerze dbająca o dobrą organizację nie przejdzie obojętnie obok możliwości zakupu organizera do szuflad swojego mieszkania. Jak wiemy, szuflady to często miejsce składowania wielu drobiazgów, które chcemy łatwo ukryć z pola widzenia. Takie działanie daje nam poczucie ładu, natomiast jednocześnie nagromadzenie zbyt dużej liczby przedmiotów w jednym miejscu rodzi kolejny bałagan. Aby tego uniknąć – warto zaopatrzyć się we wkłady do szuflad. W poniższym artykule postaramy się opisać, na co należy zwrócić uwagę przy kupnie organizera.

Rozmiar ma znaczenie!

Przy wyborze wkładu do swojej szuflady pamiętaj, żeby dokładnie zmierzyć jej rozmiar.  To ważne, aby wkład był do niej dopasowany. O ile szerokość można korygować poprzez np. dołożenie do szuflady dodatkowego materiału, tak zbyt duża wysokość organizera może wpłynąć na to, że nie zmieści się on do „skrytki”. Przy rozpatrywaniu rozmiarów zwróć też uwagę na wielkość samych przegródek. Docelowo pewnie wiesz, co mieści się w Twojej szufladzie – zadbaj więc o to, by drobiazgi zmieściły się także w konkretnych otworach organizera. Tutaj kwestia jest bardzo indywidualna – może wolisz mniej przegródek, które pomieszczą większe elementy, a może znaczenie ma dla Ciebie sama w sobie ilość różnorodnych wnęk, w których będziesz mógł zmieścić wiele małych obiektów. 

Grunt to materiał, czyli „jak uniknąć zniszczeń?”

Zwróć szczególną uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany organizer. Najlepiej, gdyby był on sztywny i stabilny. Unikaj materiałów z cienkiego plastiku, które ulegają wygięciom lub wyglądają na łamliwe. Zapewne nie raz otwierając szufladę lub przekładając w niej rzeczy – będziesz zmieniał położenie organizera. Warto więc, by był on odporny na wszelkie zmiany pozycji i nie złamał się przy chwytaniu. Najlepszym jakościowo rozwiązaniem będą prawdopodobnie wkłady z drewna, które powinny cieszyć się długą żywotnością. Jest to produkt droższy niż organizery z plastiku, niemniej w większości przypadków rzeczywiście wart swojej ceny. Drewniane wkłady do szuflad powinny też ograniczać wydawany dźwięk stukania lub uderzenia rzeczy, które będziesz umieszczał w szufladzie. Aby zapoznać się z przykładami – na stronie https://tomex365.pl/produkty/wklady-szufladowe/wklady-szufladowe,2,4835 znajdziesz organizery zarówno plastikowe, jak i drewniane.

Czy organizer Ci się podoba?

Wkład do szuflady, w który inwestujesz powinien także po prostu Ci się podobać. Otwieranie szuflady ma być od teraz przyjemne dla Twojego oka. Poza obecnemu dzięki organizerowi porządkowi, warto aby wkład do szuflady był po prostu jak najbardziej estetyczny i spójny z Twoim stylem. Producenci oferują dużo różnorodnych wizualnie rozwiązań, także poświęcając czas na poszukiwania, z pewnością znajdziesz coś odpowiadającego Twoim wymaganiom.

Fot.: Victoria Akvarel/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*