Kuchnia w stylu total look – jedna barwa, wiele możliwości

Kuchnia w stylu total look – jedna barwa, wiele możliwości
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia w stylu total look wcale nie musi być nudna. Wystarczy tylko kilka dodatków, by zmieniła się w naszą dumę. Oto kilka sposobów na urządzenie kuchni w jednej tonacji.

Jak dobrać dodatki do kuchni w stylu total look?

Styl total look polega na tworzeniu przestrzeni składającej się z elementów w jednym odcieniu. Wiele osób niestety uważa, że taka przestrzeń może być nieco nudna. Jednak kilka dodatków lub faktur może sprawić, że stworzymy wymarzony total look naszej kuchni, która będzie wyglądała ciekawie i pomysłowo.

Jeśli wybieramy jeden kolor mebli, warto, aby blat – drugi element zaraz po frontach, na który zwracamy szczególną uwagę – był w podobnej tonacji. Dzięki niemu nasza kuchnia może całkiem odmienić swój dotychczasowy charakter.

Warto wybrać blat marmurowy lub imitujący marmur, zwłaszcza jeżeli fronty szafek są gładkie i błyszczące. Dobranie blatu, który będzie miał ciekawe wzory ułożone z żyłek, sprawi, że kuchnia nabierze całkiem innego charakteru. 

Dobrym pomysłem jest również zabawa fakturą oraz materiałami. Warto wybrać blat drewniany lub drewnopodobny, w odcieniu zbliżonym do kuchennych frontów. Będzie się wyróżniał dzięki fakturze, a my sprawimy, że nasza kuchnia w stylu total look nie będzie nudna i jednolita.

>> Zobacz też: Kuchnia w stylu shaker – zobacz, jak ją urządzić!

Jeśli mamy na to miejsce, warto wstawić do kuchni stół z krzesłami. Drewniane meble o jednolitej barwie można nieco wyróżnić na tle kuchni przez położenie na nich wygodnych poduszek w podobnym kolorze, z naszytymi aplikacjami. Dzięki temu kuchnia stanie się znacznie przytulniejsza. 

Ciekawym pomysłem będzie również zainwestowanie we fronty do szafek o ciekawych, ażurowych prześwitach. Część szafek można wyposażyć w szybki, dzięki którym ładnie wyeksponujemy naszą zastawę stołową czy kieliszki. Taki element prowansalskiego stylu z pewnością poprawi wygląd kuchni i sprawi, że stanie się ona bardziej zaciszna.

Mat i błysk

Oprócz zabawy różnymi odcieniami oraz elementami, które nieco wyłamują się spod ogólnego stylu kuchni, można również eksperymentować z detalami wykonanymi na wysoki połysk oraz matowymi. Wielu dekoratorów zwraca uwagę na to, by dobierać zawsze matowy blat kuchenny przy frontach szafek wykonanych na wysoki połysk. I odwrotnie: kiedy fronty są matowe, lepszym pomysłem będzie błyszczący blat, np. z granitu.

Można również nieco zmienić oblicze naszej kuchni wykonanej w stylu total look poprzez dobranie do niej błyszczących dodatków. Chromowany kran czy srebrne lampy sprawią, że kuchnia nabierze bardziej eleganckiego charakteru. Starajmy się dobierać elementy tak, by były do siebie podobne pod względem kolorystycznym i nie odbiegały od koncepcji kuchni w stylu total look.

Różne odcienie

Bardzo ważne jest, by wybierać do naszej kuchni takie elementy, które będą miały różne odcienie jednego koloru. W ten sposób poszczególne dekoracje i meble nie zleją się w całość, a będą stanowiły ciekawe punkty odniesienia. Warto np. wybrać podłogę w cieplejszym, nieco kremowym odcieniu bieli, a fronty kuchenne w wersji śnieżnobiałej i zimnej.

Kremowy odcień świetnie połączy się również z pomalowanym na biało, drewnopodobnym blatem. Takie ciekawe rozwiązania pozwolą na stworzenie przestrzeni w jednym kolorze, która nie będzie nudna. Pamiętajmy, że drobne elementy o innej barwie nie zaburzą całej koncepcji, jeśli wszystkie będą zachowane w jednym stylu, np. srebrne oświetlenie z metalowymi uchwytami szafek. Dzięki nim przełamiemy nieco jednostajny odcień kuchennych blatów i frontów.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*