Kupujemy soundbar — na co zwrócić uwagę?

Kupujemy soundbar — na co zwrócić uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Soundbary to rodzaje głośników, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by znacznie poprawiać jakość odbieranego dźwięku z telewizora bądź innego urządzenia, jak np. konsola do gier, czy odtwarzacze Blu-ray. W zależności od konfiguracji sprzęt ten może być wyposażony w kilka głośników odpowiednio rozmieszczonych w jego obudowie, co pozytywnie wpływa na sam dźwięk i stanowi świetną alternatywę dla sporej liczby głośników, których rozmieszczenie często może być problematyczne. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze soundbara?

Czynnik kluczowy, czyli jakość dźwięku emitowanego przez soundbar

Pierwszorzędną kwestią jest oczywiście jakość samego dźwięku. Warto jeszcze na miejscu, w sklepie upewnić się, że dźwięk wydawany przez soundbar jest czysty i klarowny. Bardzo ważne jest zachowanie równowagi między basami a wysokimi tonami. Nadmierna jaskrawość będzie męcząca dla uszu.

Możliwości konfiguracji i ustawień dźwięku w soundbarze

Kolejny aspekt, o którym nie można zapominać, to warianty konfiguracji, dzięki którym jakość dźwięku oraz możliwości jego odbioru można dopasować do konkretnego pomieszczenia, panującej w nim akustyki, na którą duży wpływ ma również wyposażenie znajdujące się we wnętrzu. Warto zwrócić uwagę także na to, czy dany model posiada głośniki skierowane do przodu, czy również te po bokach oraz ogółem — ile głośników znajduje się w konkretnym urządzeniu.

Opcje podłączenia soundbara do sprzętu potrzebującego nagłośnienia

Bardzo ważny dla każdego właściciela soundbara jest sposób podłączenia tego urządzenia do telewizora, odtwarzacza muzyki, czy konsoli gier. W zależności od modelu i technologicznego zaawansowania soundbara może on być wyposażony w Bluetooth, USB, HDMI, czy NFC. Ważne, by zwrócić uwagę na to, czy urządzenie to będzie kompatybilne z pozostałymi.

Wielkość soundbara ma znaczenie

Przy wyborze soundbara należy pamiętać o tym, by wielkością był adekwatny do obsługiwanego sprzętu, ale także do konkretnego pomieszczenia. Od jego mocy i wielkości będzie bowiem zależała jakość rozchodzącego się dźwięku.

Soundbary — dzięki swej prostocie obsługi, stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród osób, które nie chcą inwestować w duże i rozbudowane kino domowe oraz nie dysponują wystarczającą ilością wolnego miejsca, by rozmieścić tego typu sprzęt. Kompaktowe soundbary zapewniają klarowne wrażenia słuchowe i poprawiają jakość dźwięku, dobrze komponując się wizualnie z pozostałym sprzętem i akcesoriami elektronicznymi.

Grafika: freepik.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*