Telewizor interaktywny – co to jest Smart TV?

Telewizor interaktywny – co to jest Smart TV?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, każdego dnia, korzystając ze swojego Smart TV, korzystamy także z internetu. Niezależnie od tego, czy oglądamy film na jednej z platform streamingowych, gramy w gry czy obserwujemy zmagania swoich ulubionych drużyn sportowych. Możliwość podłączenia telewizora do internetu sprawiła, że jako jego użytkownicy zyskaliśmy o wiele więcej możliwości korzystania z tego spersonalizowanego urządzenia. Pierwszą firmą, jaka zdecydowała się na taki krok, był Samsung. Dowiedz się, co to jest Smart TV.

Garść informacji: co to jest Smart TV?

Tak jak wspomnieliśmy, Smart TV to nic innego jak telewizor, który jest podłączony do internetu. Takie urządzenie pracuje pod własnym systemem operacyjnym i posiada własne aplikacje. W przypadku Samsung Smart TV mamy do czynienia z systemem TIZEN, który marka Samsung rozwija nieprzerwanie od 2015 roku. System TIZEN to przede wszystkim łatwa, intuicyjna obsługa urządzenia i wiele opcji personalizacji. Co więcej, popularność systemu TIZEN jest tak duża, że Samsung w 2022 roku zdecydował się na udostępnienie swojego oprogramowania innym producentom telewizorów.

Po co smart TV?

Zastanawiasz się, po co tak naprawdę potrzebny jest Smart TV? To platforma, która umożliwia Ci całkowitą personalizację Twojego urządzenia. Dzięki Smart TV możesz oglądać co chcesz i kiedy chcesz. Zyskujesz dostęp do prawie 500 aplikacji, z czego prawie 200 stanowią aplikacje polskojęzyczne. Jeśli jesteś fanem kina, kinowe hity masz na wyciągnięcie ręki za sprawą platform takich jak Netflix, Prime Video, HBO Max, Disney+ czy CANAL+. Smart TV to także łatwy dostęp do kanałów sportowych, muzycznych czy informacyjnych, dzięki czemu pozostaniesz na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi wiadomościami z kraju i ze świata.

 

Tak duża liczba dostępnych aplikacji może okazać się przytłaczająca, jednak dzięki Smart TV korzystanie i dostęp do nich stają się bardzo proste. Dzięki możliwości personalizacji w Twoim interaktywnym telewizorze możesz dopasować układ aplikacji w taki sposób, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Swoją ulubioną i najczęściej używaną aplikację możesz umieścić na początku listy, dzięki czemu zyskasz szybki dostęp do preferowanych treści.

Jakie funkcje smart są w telewizorze?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Smart TV to nie tylko fantastyczna rozrywka. To przede wszystkim dostępność wielu możliwości, które sprawiają, że Smart TV staje się integralną częścią Twojego domu. Jedną z nich bez wątpienia stanowi aplikacja SmartThings. Za jej pośrednictwem Twój Smart TV stanie się centrum zarządzania całego domu (kontrola działania klimatyzacji lub oczyszczacza powietrza). Dodatkowo dzięki SmartThings jesteś w stanie połączyć swój smartfon z telewizorem, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w trakcie pracy.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*