Kwiaty we wnętrzach boho – jak je wyeksponować?

Kwiaty we wnętrzach boho – jak je wyeksponować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uwielbiasz styl boho i chciałbyś dodać kwiaty do wnętrza swojego mieszkania? Zastanawiasz się, w jaki sposób je wyeksponować i na jakie akcesoria postawić? Dowiedz się, czym wyróżnia się ten styl i jak go zaaranżować!

Styl ten powstał we Francji i nazywany jest często cyganerią. Charakteryzuje się mieszanką kolorów, kultur i wzorów. Pomieszczenia w stylu boho są niezwykle przytulne. To idealne połączenie kultury hipisowskiej z etnicznymi i orientalnymi elementami.  

Przytulność i odwaga 

We wnętrzach w stylu boho nie może zabraknąć intensywnych kolorów. Najpopularniejszymi kolorami są: amarant, fuksja, turkus i pomarańcza. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością w pomieszczeniu. Jeden dominujący kolor z pewnością wystarczy. Intensywne motywy należy połączyć z tłem w neutralnym kolorze. Warto dodać wtedy kilka dodatków w postaci złotych detali na ścianach lub tkaninach.  

We wnętrzach w stylu boho możesz swobodnie łączyć elementy stylu retro wraz z inspiracjami z kultur afrykańskich, arabskich, czy marokańskich. W takim pomieszczeniu warto umieścić lustro z ręcznie rzeźbioną ramą, lampiony, czy wiklinowe kosze. Często spotkać można się z indiańskim łapaczem snów lub różnymi pióropuszami. Łamanie zasad i stereotypów w boho jest pożądane i sprawdza się najlepiej! 

Kwiaty w stylu boho 

Nie można wyobrazić sobie stylu boho bez dodatków! Jednym z dominujących motywów jest ten kwiatowy widoczny najczęściej na dywanach, poduszkach, narzutach na kanapę, czy zasłonach. Żywe rośliny dodają wnętrzu niezwykłego klimatu, a dodatkowo oczyszczają powietrze. W takim pokoju powinny znajdować się rozłożyste figowce, palmy, wiszące bluszcze oraz wysokie kaktusy. Możesz powiesić je na ścianie lub suficie w oryginalnych, plecionych kwietnikach, które świetnie wpiszą się w klimat boho.   

Im więcej, tym lepiej 

Bohema słynie z najdalszych zakątków świata, takich jak Ameryka Łacińska czy Meksyk. Wybierając rośliny do swojego wnętrza, nie bój się eksperymentować. Postaw na różnorodność i przepych.  

Wnętrze warto urozmaicić kwiecistymi dodatkami. Świetnie sprawdzi się tu obrus, narzuta lub dywan z geometrycznym wzorem. Połączenie nawet kilku wzorów może stworzyć spójną całość.  

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*