Płytki modern classic nie tylko do łazienki

Płytki modern classic nie tylko do łazienki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Styl modern classic jest nie tylko elegancki, ale pozwala myśleć o posiadaczu takiego wnętrza jako o osobie z niebanalnym gustem. Płytki tego rodzaju kojarzone są bardzo często z wykorzystaniem ich w łazienkach, ale nie jest to reguła. Czym się odznaczają i gdzie jeszcze można je położyć? Podpowiadamy. 

Czym charakteryzuje się styl modern classic?

Styl modern classic jest w zasadzie hybrydowym połączeniem tego, co dawne, ale z nowoczesnymi akcentami. Zasada aranżacji wnętrza właśnie w takim rodzaju z pozoru nie jest skomplikowana. Wystarczy oprzeć się na założeniu przestrzennym, gdzie dominuje biel i jasne oświetlenie – w miarę możliwości naturalne. Te barwy są jednak przełamane przez dodatki w kolorze czarnym, szarym, złotym lub błękitnym. 

Dzięki zastosowaniu takich barw, oświetlenia i przestronności, możliwe jest nawiązanie do wnętrz o charakterze historycznym. Nie są to pałacowe aranżacje, ale delikatna inspiracja tego typu wnętrzami. Całość jest uproszczona, pozbawiona przesadnie ozdobnych detali i przystosowana do wymogów współczesnego życia w wygodzie. Sprawia to, że wnętrza modern classic najczęściej uznawane są za komfortowe. 

Płytki modern classic

Płytki nawiązujące do „nowoczesnej klasyki’’ muszą być jednocześnie dalekim echem pałacowego stylu, który wpisuje się we współczesne trendy modowe i odznacza wysokim poziomem funkcjonalności. Płytki często są uważane za jeden z elementów bazowych dla stylu modern classic. Z tego powodu z klasycznymi produktami dostępnymi w tej kategorii nie za wiele się eksperymentuje. Przeważają klasyczne wzorce. Łączy się w nich neutralne barwy z ponadczasowymi wzorami. To właśnie te ostatnie są niezwykle charakterystyczne. Biel i czerń z motywami geometrycznymi (oktagony), ewentualnie połączenie geometrii z motywami kwiatowymi. 

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również wzory marokańskie, które zaczerpnięto przy tworzeniu płytek. Ich wielkość uzależniona jest od licznych czynników, między innymi wymiarów pomieszczenia. Najczęściej wybierane są egzemplarze o stosunkowo niewielkich wymiarach – 19,8 × 19,8 cm.

Postaw na odrobinę elegancji

Płytki modern classic to przede wszystkim wybór eleganckiego produktu, który doskonale wpisze się we wnętrza zaaranżowane w całości w stylu glamour. Przy odrobinie wyobraźni można je połączyć z innymi stylami, czym wzbogacimy wnętrze o niesztampowe elementy. Płytki modern classic najlepiej jednak będą się prezentowały w bardziej ozdobnych wnętrzach urządzonych ze smakiem. Jednocześnie nie sprawią wrażenia przesytu i przepychu, ale w dobrym guście zapewnią odrobinę ekstrawagancji i luksusu.  

Nie tylko do łazienki

Ozdobny i elegancki, ale dość stonowany charakter płytek modern classic ma wpływ na to, że z powodzeniem można je zastosować nie tylko w łazience. Tego typu płytki można położyć w takich miejscach, w których nie sprawdzą się panele podłogowe, ale chcemy, aby podłoga pięknie się prezentowała. Zwłaszcza w większych domach lub mieszkaniach dobrze będą wyglądały w przedpokoju. Jest to miejsce, na które w pierwszej kolejności goście zwrócą uwagę. Płytki modern classic sprawdzą się również na korytarzu. Panele, nawet te dobrej jakości, niekoniecznie będą odpowiednim wyborem, biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę użytkowania. Co innego płytki modern classic, które poza świetnym wyglądem, charakteryzują się także wysoką odpornością na uszkodzenia i ścieranie. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*