Pomysły na oryginalny zagłówek do łóżka

Pomysły na oryginalny zagłówek do łóżka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Łóżka tapicerowane dają ogromne możliwości aranżacyjne. Jest mnóstwo pięknych i ciekawie zaprojektowanych zagłówków, dzięki czemu każdy może stworzyć sypialnię swoich marzeń. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni zagłówek i jak dopasować go do wyglądu i stylu sypialni.

Łóżka tapicerowane modułowe

Najmodniejsze obecne łóżka to łóżka tapicerowane, gdzie cała konstrukcja jest obita wybraną tkaniną. Ogromnym atutem takiego rozwiązania jest to, że można wybierać spośród naprawdę mnóstwa tkanin, wśród których większość jest dostępna w dziesiątkach kolorów do wyboru. Ogromną popularnością cieszą się też łóżka tapicerowane modułowe, gdzie użytkownik ma jeszcze większy wpływ na wygląd mebla – w przypadku łóżek modułowych można wręcz poczuć się jak prawdziwy projektant i zaplanować wygląd poszczególnych elementów łóżka takich jak korpus, nóżki czy wezgłowie. Łóżka tapicerowane modułowe to nie tylko okazja do urządzenia sypialni w 100% wedle własnego gustu, ale także okazja do rozbudzenia własnej kreatywności. Łóżka tapicerowane modułowe dają możliwość wyboru wyglądu konkretnych elementów.

Łóżka sklep
Materiał prasowy Expert Snu

Zagłówek montowany do łóżka

Wezgłowie to bardzo charakterystyczny element każdego łóżka. W przypadku łóżek tapicerowanych możliwości wyboru zagłówka są wręcz ogromne. W sklepie internetowym Expert Snu można na przykład wybrać zagłówek montowany do łóżka, albo bezpośrednio do ściany. Warto wybrać zagłówek, który będzie pasował nie tylko do stylu sypialni, ale będzie też funkcjonalny i praktyczny. Zagłówek montowany do łóżka może mieć różny rozmiar, dzięki czemu do małej sypialni można wybrać nieco skromniejsze wezgłowie. Pozwoli to nieco optycznie powiększyć sypialnię i sprawi, że nawet duże łóżko nie będzie aż tak przytłaczać i rzucać się w oczy. Można wybrać zagłówek z tej samej serii co łóżko, albo wprost przeciwnie – zamontować zagłówek z innego zestawu, co pozwoli nieco ożywić całą konstrukcję i wprowadzi do sypialni nieco przyciągającego oko kontrastu.

Panel tapicerowany montowany do ściany

Szukasz czegoś innego niż tradycyjny zagłówek montowany do ramy łóżka? Zwróć uwagę na panel tapicerowany montowany do ściany za pomocą specjalnych kołków. To świetna alternatywa dla klasycznego wezgłowia przytwierdzonego do konstrukcji łóżka. Panel może mieć różny rozmiar – w tej kategorii znajdziemy zarówno niewielkie panele, jak i większe konstrukcje przypominające klasyczne zagłówki. Zastanawiasz się, czy montaż panelu do ściany jest trudny? Nic takiego! Do przytwierdzenia panelu używa się specjalnych kołków, co gwarantuje trwałość oraz solidność. Nie musisz obawiać się, że po jakimś czasie panel przestanie trzymać się ściany.

Elementy tapicerowane klejone do ściany

Łóżka tapicerowana dają wręcz mnóstwo opcji i możliwości dekoracyjnych. Oprócz tradycyjnego zagłówka przytwierdzonego bezpośrednio do ramy łóżka i panelu montowanego do ściany, można także wybrać jeszcze inne rozwiązanie. Elementy tapicerowane łóżka można przykleić do ściany za pomocą specjalnego kleju. Jest to niezwykle proste, szybkie i wygodne rozwiązanie. Elementy tapicerowane klejone do ściany nie naruszają konstrukcji pomieszczenia i nie ingerują w ściany. Wystarczy użyć specjalnego kleju do elementów tapicerowanych i można stworzyć naprawdę ciekawą dekorację.

Wysoki zagłówek

Wiele sklepów z łóżkami oferuje zagłówki w różnych rozmiarach i kształtach. Najpopularniejsze są jednak zagłówki prostokątne i kwadratowe, które mają najbardziej uniwersalny wygląd i wszechstronne zastosowanie. Do masywnego łóżka sprawdzi się zwłaszcza wysoki zagłówek, który podkreśli gabaryty mebla. Wysoki zagłówek można też zastosować w sypialni z wysokim sufitem, bo pozwoli to nieco zmniejszyć optycznie wnętrze.

Niskie wezgłowie

Niski zagłówek pasuje do łóżek tapicerowanych o krótkich nóżkach i smukłej konstrukcji. To też dobry wybór do łóżka w małym rozmiarze oraz do niewielkiej sypialni. W małej przestrzeni unikamy dużych i masywnych zagłówków, bo będą optycznie zmniejszać pomieszczenie.

Zdjęcie główne: Donald Tong/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*