Prawie 50% warszawskich biurowców ma co najmniej 10 lat

Prawie 50% warszawskich biurowców ma co najmniej 10 lat
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal połowa biurowców w Warszawie ma już 10 lat lub więcej. Aby pozostały  atrakcyjnymi dla najemców, wiele z nich zostało zmodernizowanych, bądź jest w trakcie modernizacji.

Przez ostatnie 10 lat liczba powierzchni biurowej w Warszawie wzrosła dwukrotnie i obecnie wynosi około 5,3 mln mkw., zgodnie z danymi Colliers International.

Rynek biurowców jest u nas dosyć młody, stąd już budynki dziesięcioletnie określa się jako starsze. W ramach porównania, w Europie Zachodniej średni wiek biurowców to 30 lat, a w Stanach Zjednoczonych nawet 50 lat.

Starsze budynki w Warszawie zazwyczaj mają bardziej atrakcyjną lokalizację, są dobrze skomunikowane pod kątem transportu publicznego – to cechy, dzięki którym nie tracą zainteresowania najemców i mogą wygrywać z nowo powstałymi biurowcami.

Starsze biurowce są teraz modernizowane tak, aby mogły dostosować się do obecnych trendów i potrzeb użytkowników oraz zapewnić komfort ich najemcom. W ostatnim czasie renowacji poddano takie biurowce jak: Platinium Business Park, Chmielna 134, Norway House, N21, RTO, Koszykowa 54, czy Horizon Plaza. Modernizacja warszawskich biurowców odnosi sukcesy, tak jak w przypadku Warsaw Financial Center, który po renowacji otrzymał poziom Gold w systemie certyfikacji Leed.

Źródło: Newseria.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*