Rynek inteligentnych rozwiązań dla domu rośnie

Rynek inteligentnych rozwiązań dla domu rośnie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według najnowszych badań, w ciągu kolejnych lat rynek smart home będzie warty o wiele więcej niż do tej pory. Związane jest to z wieloma dziedzinami, w tym oświetleniem, monitoringiem oraz ogrzewaniem.

Rynek smart home na świecie

Jak pokazuje tegoroczny raport „Smart living”, opracowany przez infuture hatalska foresight institute, rynek smart home od kilku lat nieprzerwanie odnotowuje wzrosty. W pierwszym kwartale tego roku, jak wynika z danych IDC, w Europie, wzrósł o prawie 24 proc. w ujęciu rocznym. Wprawdzie za prawie 90 proc. tego rynku odpowiadają rynki Europy Zachodniej, ale to kraje Europy Środkowo-Wschodniej notują szybszą dynamikę (ponad 31 proc. rdr.).

– Rynek smart home rozwija się bardzo dynamicznie. Nie tylko oświetlenie, ale również wiele innych urządzeń typu lodówki, pralki, urządzenia outdoorowe do sterowania. Myślę, że dynamika sprzedaży na tym rynku będzie duża. Tak naprawdę, smart home ogranicza tylko wyobraźnia, bo właściwie każde urządzenie w domu może być smart – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Mariusz Prymowicz, prezes zarządu Torino Holding S.A.

Czy już niedługo będzie można sterować każdym urządzeniem przez telefon? Potrzebna będzie do tego wyłącznie jedna aplikacja? Tej pewności jeszcze nie mamy, jednak wiemy, że nowoczesny świat wciąż się rozwija.

Źródło: Newseria

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*