Sofa ze skóry naturalnej w stylu vintage

Sofa ze skóry naturalnej w stylu vintage
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Skórzana kanapa jest synonimem stylu oraz zachwyca swoim klasycznym wyglądem. Obecnie meble skórzane znowu wracają do łask, dzięki czemu można je dostać w pięknych i bardziej współczesnych odsłonach. Takie meble nigdy nie wyjdą z mody. 

Skóra była bardzo drogim materiałem obiciowym, który wybierali tylko bogaci ludzie. Pierwsze skórzane meble – w postaci krzeseł czy królewskich tronów – można było znaleźć już w średniowieczu. Wtedy obijano skórą również skrzynie. Skórzany wystrój był bardzo popularny w epoce Ludwika XIV. Klasycznym meblem z tego okresu jest sofa Chesterfield, która była używana w arystokratycznych domach magnatów brytyjskich. Obecnie taka sofa nadal jest synonimem stylu, a dobrze wykonany skórzany mebel może służyć nam latami.

Do jakich pomieszczeń będzie pasowała sofa ze skóry?

Obite skórą meble vintage bardzo często wracają do łask. Mamy teraz do czynienia z wielkim powrotem sof skórzanych, ponieważ bardzo modny jest obecnie styl loftowy. W tej estetyce urządzane są mieszkania i apartamenty, a skórzane meble idealnie do nich pasują. Obite skórą meble w prostym stylu, takie jak sofa czy narożnik z drewnianymi nogami, wspaniale komponują się z meblami z drewna. Na rynku możemy też znaleźć bardzo proste meble skórzane, takie jak kanapa z metalowymi nogami.

Modne stają się na nowo skórzane sofy z drewnianymi poręczami lub widocznymi metalowymi nitami, które nadają im nieco staroświeckiego charakteru, nawiązując do skórzanych mebli sprzed wieków. Jednak połączenie nitów z metalowymi nogami o kubistycznym kształcie nada meblom całkiem nowego charakteru. Będą idealnie pasowały do mebli loftowych. Zwłaszcza prosty stolik kawowy z metalowymi nogami wspaniale dopełni loftowy styl mieszkania.

Bardzo modne są również meble skórzane, które nawiązują do stylu lat 30. XX wieku. W bardziej nowoczesnych odsłonach można znaleźć sofy wypoczynkowe z możliwością rozłożenia, tak by ich dolna część się podnosiła. Dzięki temu nie będziemy musieli inwestować w dodatkowe podnóżki, które choć są bardzo poręczne i można używać ich również do siedzenia przy ławie kawowej, to zajmują nieco miejsca. Kanapa z funkcją relaksu sprawi, że wypoczynek na niej będzie prawdziwą przyjemnością. Skórzane sofy vintage pozwolą na ocieplenie wystroju naszego pomieszczenia i na pewno sprawią, że będzie ono wyjątkowo stylowe. W połączeniu z drewnianymi półkami lub dębową biblioteczką stworzą niepowtarzalne wnętrze, które zawsze będzie modne.

Obecnie meble wykonywane są z różnego rodzaju skóry, również tej bardziej miękkiej lub z lekkim połyskiem. Niezależnie od rodzaju skóry obiciowej należy o nią odpowiednio dbać.

Jak dbać o skórzane meble?

Skórzane meble, choć są piękne, wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami sofy w stylu vintage, należy postawić ją z daleka od źródeł ciepła. Kanapę czyścimy za pomocą suchej szmatki oraz specjalnych preparatów do skóry, które dodatkowo ją natłuszczają. Dzięki temu skóra nie pęka i ma ładny kolor.

Preparaty te posiadają również specjalny filtr, chroniący przed działaniem promieni słonecznych, który zmniejsza ryzyko blaknięcia obicia. Wszystkie płyny, które rozleją się na kanapie, powinny być od razu usuwane, ponieważ zalegająca na obiciu woda może sprawić, że skóra zacznie się marszczyć i pękać. Nieustanna dbałość o skórzaną sofę vintage sprawi, że znacznie dłużej będziemy cieszyć się jej pięknem.

Skórzana kanapa w stylu vintage jest wyjątkowo stylowym dodatkiem do loftowych i klasycznych wnętrz. Z dodatkową funkcją relaks staje się ona jeszcze wygodniejsza. Dzięki dodatkom w postaci drewnianych uchwytów skórzana kanapa będzie jeszcze bardziej klasyczna.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*