Nowoczesne podświetlenie w ogrodzie.

Nowoczesne podświetlenie w ogrodzie.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kochasz spędzać czas w ogrodzie? Długie, letnie wieczory to idealny pretekst, by każdą wolną chwilę poświęcić na relaks wśród przydomowej zieleni. Przedstawiamy pomysły na fantastyczne, nowoczesne podświetlenie, które rozjaśni Twój ogród!

Specyfika przestrzeni ma znaczenie!

Zakup oświetlenia do ogrodu z pozoru wydaje się bardzo błahą sprawą. Jego wybór nie jest jednak tak prosty, jak wydaje się to na pierwszy rzut oka.

Przede wszystkim podejmując tę decyzje należy uwzględnić specyfikę przestrzeni, w której będziemy montować dane lampki, girlandy, łańcuchy świetlne czy inne źródła światła. Dzięki przemyślanym planom możemy uniknąć niedostosowania danego oświetlenia do naszego ogrodu. Każda część naszej działki powinna być odpowiednio doświetlona. Nie oznacza to jednak, że intensywność światła wszędzie musi być taka sama. 

Oświetlenie ogólne 

Oświetlenie ogólne to lampy sufitowe. Sprawdzą się one świetnie na przykład na tarasie. Są one źródłem równomiernego, stosunkowo dobrego światła. Dzięki temu w tej części Twojego ogrodu nieustannie panować będzie jasność, więc w razie chęci czytania książki na świeżym powietrzu lub też zorganizowania przyjęcia nie będziesz musiał martwić się o dodatkowe doświetlenie tej powierzchni. 

Wielu lampy sufitowe kojarzą się jednak z monotonnym i mało oryginalnym rozwiązaniem. Jeśli jednak do tego dołączysz nastrojowe lampki, które ozdobią dalsze części ogrodu, z pewnością uzyskasz nietuzinkowy efekt!

Wiele możliwości

Miejsca, które chcesz wyeksponować w swojej przestrzeni, postaraj się zaakcentować nieco wyróżniającym się na tle pozostałych motywem świetlnym. Altany, oczka wodne, skalniaki czy rzeźby fantastycznie wyglądają oświetlone małymi lampkami nastrojowymi. Zadbaj jednak o to, by lampki komponowały się idealnie z pozostałymi elementami Twojego ogrodu. Dzięki temu unikniesz przesytu, który może zaburzyć całą Twoją koncepcję. 

Kolejnym sposobem na podświetlenie ogrodu są na przykład słoiczki DIY. Tego rodzaju ozdobne słoje możesz wykonać samodzielnie! Ich sensowne umiejscowienie w centralnych miejscach ogrodu sprawi, że będzie on zachwycał.

Lampiony to kolejny sposób na podświetlenie ogrodu. W ofercie sprzedażowej sklepów odnajdziesz wiele lampionów, których montaż zajmie Ci zaledwie chwilkę, a ich urokliwa prezencja zachwyci niejednego gościa! Ścieżki ogrodowe cudownie wyglądają, gdy oświetlone są lampami ledowymi. 

Sprytne rozwiązania na oświetlenie ogrodu bez dodatkowego źródła prądu!

Jeśli zastanawiasz się, czy uda Ci się oświetlić swój ogród bez dodatkowego źródła prądu, przychodzimy z kilkoma pomysłowymi rozwiązaniami! Pierwszym z nich są wcześniej już wspomniane sznury lampek. Możesz podłączyć je sprytnie do gniazda elektrycznego na tarasie. 

Kolejnym pomysłem są lampy akumulatorowe. Ich ładowanie polega na podłączeniu do USB. Możesz więc odpowiednio je naładować, a następnie cieszyć się ich światłem przez dłuższy czas, który zależny jest od specyfiki danych lamp. Z kolei solarne oświetlenie ogrodowe nie daje co prawda intensywnego światła, ale fantastycznie sprawdzi się do oświetlenia na przykład alejek ogrodowych. 

Zdjęcie główne: Rachel Claire/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*