Zasłony do salonu w stylu nowoczesnym – jakie dobrać?

Zasłony do salonu w stylu nowoczesnym – jakie dobrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej wykorzystuje się stylowe zasłony. Dzięki temu pomieszczenie nabiera przytulnego charakteru, co sprawia, że aż chce się w nim przebywać. Dodatki trzeba jednak dopasować idealnie do wnętrza, wówczas uzyskamy spójny klimat i bardzo praktyczną osłonę okienną. Jakie zasłony są teraz na topie?

Zasłony w nowoczesnym wnętrzu – dlaczego warto je wykorzystać?

Nie każdy wie, jak ważne jest dobranie odpowiednich osłon do pokoju. Zasłony mają za zadanie przede wszystkim chronić przed słońcem, jednak nie wyklucza się to z wyjątkowym designem. W nowoczesnych wnętrzach liczy się bowiem nie tylko oryginalny wygląd, ale również funkcjonalność. 

Jednak jak dopasować zasłony do konkretnego pokoju? Po pierwsze należy określić styl, który panuje w pomieszczeniu. Jeśli zdecydujemy się na klimat glamour, industrialny czy boho, dodatki również należy do niego dopasować. Na wstępie warto też zaznaczyć, że zasłony nie mogą być zbyt krótkie. Niegdyś na topie były wersje sięgające do połowy okna. Dzisiaj przyjmuje się, że im dłuższe, tym lepiej. Jeśli masz ku temu warunki warto nawet, aby elegancko układały się na podłodze. 

Co do materiału, wiele zależy od klimatu i wielkości pomieszczenia. Do mniejszych pokoi zaleca się zasłony wykonane z lekkiej, zwiewnej tkaniny. Dzięki temu nie przytłoczą wnętrza. Natomiast na co dzień warto upiąć je na bokach stylowymi spinkami. Warto wspomnieć, że zasłony mogą z powodzeniem zastąpić rolety i żaluzje. Wówczas zyskujesz ciekawy element w domu, a także praktyczną osłonę przeciwsłoneczną. Należy mieć na uwadze, że im grubszy materiał zasłony, tym skuteczniej chroni przed promieniami ultrafioletowymi.

Nowoczesne zasłony – czyli jakie?

Przyjmuje się, że nowoczesny design zasłon to przede wszystkim elementy, które są akurat w modzie. Zatem z pewnością wspaniale sprawdzają się grubsze pionowe paski, a także monochromatyczne pozycje. Doskonale prezentują się również wersje pokryte tłoczonymi kwiatami, jednak maksymalnie w dwóch kolorach. Jeśli jesteś odważny, mogą to być bardzo kolorowe modele, które nawiązują do pełnego przepychu baroku. Wiele zależy od tego, jak bardzo chcesz zaakcentować ten element.

W przypadku rolet czy żaluzji kwestia designu jest mocno ograniczona. Co prawda pojawiają się propozycje, które mają różnorodne kolory, jednak nie wyróżniają się one na tle pokoju tak mocno, jak zasłony. Jeśli zatem zdecydujesz się na ten rodzaj osłony okiennej warto, aby robiły naprawdę spektakularne wrażenie. Taki efekt mają wersje wykonane z ciężkich materiałów, ale również propozycje satynowe. Pamiętaj jednak, aby były one perfekcyjnie wykończone – również ich jakość wpływa na odbiór całego wnętrza. Do tego nie zapomnij o wyglądzie karnisza, który musi współgrać z wnętrzem i wyglądem zasłon.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*