Spełnij marzenie o domu bez ponoszenia nadmiernych kosztów – postaw na projekty domów tanich w realizacji.

Spełnij marzenie o domu bez ponoszenia nadmiernych kosztów – postaw na projekty domów tanich w realizacji.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Realizacja marzeń o posiadaniu własnego domu wymaga uwzględnienia aspektu finansowego. Kluczowym czynnikiem sukcesu inwestycji jest właściwy wybór projektu budynku. Jak dokonać najlepszego wyboru? Jakie kryteria przyjąć, podejmując tę decyzję? Jakie są cechy charakteryzujące projekty domów tanich w budowie? Pozwólmy sobie na bliższe przyjrzenie się temu tematowi.

Dom przy Przyjemnej 33
Dom przy Przyjemnej 33

Gotowe projekty domów katalogowych – oszczędność pieniędzy i czasu.

Jeśli zależy nam na szybkiej i ekonomicznej realizacji marzenia o domu, warto wybrać rozwiązanie, jaki są gotowe projekty domów katalogowych. Zakup takiej dokumentacji projektowej to już pierwszy krok ku oszczędnościom. Projekty domów katalogowych stanowią najbardziej przystępną cenowo opcję, z przeciętnym kosztem w okolicach 3-4 tysięcy złotych. W porównaniu do indywidualnych projektów, które mogą się zaczynać od 10 tysięcy złotych, to znaczna różnica. Projekty domów typowych są również dostępne do zamówienia online, z szybką dostawą do domu, co skraca czas oczekiwania na dokumentację do 2-3 dni roboczych. Warto dokonywać zakupu wybranej dokumentacji na stronach autorskich pracowni projektowych. Mamy wtedy gwarancję bezpośredniego kontaktu z autorami, fachowego doradztwa i najszybszego terminu realizacji zamówienia.

Tania i szybka budowa – najprostsze projekty domów parterowych. 

Jeśli naszym celem jest budowa taniego domu, jednym z najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań są projekty domów parterowych bez garażu. Szczególnie popularne są projekty o powierzchni użytkowej wynoszącej od 70 do 120 metrów kwadratowych, które są odpowiednie zarówno dla małych, jak i większych rodzin. Tego rodzaju projekty skupiają się na funkcjonalności pomieszczeń mieszkalnych, eliminując zbędne elementy jak garaż, którego wykonanie znacznie podnosi koszty budowy, a przy okazji zajmuje cenną przestrzeń na działce. Domy parterowe bez garażu można zbudować i wykończyć w ciągu jednego sezonu. Dodatkowe oszczędności w trakcie budowy można osiągnąć, wybierając lekki strop drewniany, tradycyjne fundamenty oraz ogrzewanie gazowe, które nie wymaga kosztownego trzonu kominowego. Stawiając na parterowe projekty domów bez garażu wybieramy proste konstrukcje, do których budowy nie potrzebujemy specjalistycznej ekipy wykonawczej dysponującej zaawansowanym technologicznie sprzętem. Przy odrobinie determinacji i pomocy wykwalifikowanych znajomych, znających sztukę budowlaną można je zrealizować samodzielnie. Wybierając konkretne rozwiązania zwróćmy uwagę dodatkowo na geometrię dachu konkretnych projektów i regularność ich kształtów. Im prostszy dach i foremna bryła, najlepiej oparta na planie kwadratu, lub prostokąta, tym niższe koszty naszej inwestycji.

Dom przy Bukowej 22

Dom przy Bukowej 22

Tanie domy z poddaszem – projekty domów z dodatkowym piętrem i ich zalety. 

Jeśli preferujemy tradycyjny podział na parter i mieszkalne piętro, projekty domów z poddaszem użytkowym są doskonałym wyborem. Warto jednak pamiętać, że domy z dwiema kondygnacjami nie zawsze muszą być droższe od parterowych. Kluczem do budowy taniego domu z poddaszem jest minimalizm konstrukcyjny. Unikajmy projektów, które przewidują zbyt dużą ilość kominów, posiadają wiele, nie zawsze koniecznych, ścian nośnych, balkonów, podpiwniczeń i garaży. Jeśli na pierwszym miejscu stawiamy ekonomię realizacji powinniśmy ograniczyć wszelkie elementy wpływające na podnoszenie się kosztów budowy naszego domu. Wybierając projekt z prostym dachem dwuspadowym zamiast skomplikowanej konstrukcji wielopłaszczyznowej, możemy znacząco obniżyć koszty. Podobnie, gdy podejmiemy się budowy domu bez piwnicy i bez garażu.

Dom przy Cyprysowej 77

Dom przy Cyprysowej 77


Podsumowując, projekty domów tanich w budowie to najbardziej ekonomiczne rozwiązania wśród gotowych projektów. Wybierając odpowiedni projekt, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także skracamy czas między decyzją o budowie, a przekroczeniem progu własnego mieszkania i spełnieniem marzenia o przytulnym domu z dala od miejskiego gwaru.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*