Trendy na wiosnę 2021 we wnętrzach

Trendy na wiosnę 2021 we wnętrzach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rok przynosi zmiany w trendach wnętrzarskich, które mogą być wspaniałą inspiracją dla osób urządzających swoje mieszkanie czy dom. Design i świat aranżacji nie cierpią nudy i stagnacji, dlatego są to dziedziny, które podlegają dynamicznym przemianom wraz ze zmianą sezonu. To również świetny pretekst, aby odświeżyć swoje cztery kąty albo przynajmniej dodać do nich jakiś nowy, ciekawy element. 

Jakie zmiany w branży wnętrzarskiej przyniesie rok 2021 i na jakie akcenty warto postawić? Niewątpliwie ważnym trendem będą motywy związane z przyrodą. W modzie będą naturalne materiały, jak drewno czy kamień. Wnętrza poza funkcjonalnością będą miały sprzyjać relaksowi i stworzeniu w domu prawdziwej odskoczni i azylu. Znakomitym sposobem, aby to osiągnąć, jest aranżacja przestrzeni dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Pomocny może być również wybór kolorów, które nas uspokajają i wprowadzają w dobry nastrój. Czy pandemia sprawiła, że inaczej podchodzimy do aranżacji naszych domów? Sprawdź, jak stylowo, a jednocześnie przytulnie zaaranżować swoje wnętrze na wiosnę. 

Kolory we wnętrzach 2021 

Jaka paleta kolorystyczna będzie w trendach w czasie zbliżającego się sezonu wiosna 2021? Będą to na pewno kolory, które sprawiają, że we wnętrzu poczujemy się zrelaksowani. Mieszkania i domy przestają być odwzorowaniem katalogu, a stają się przestrzenią funkcjonalną i dostosowaną do potrzeb mieszkańców. Kojące dla oczu i zmysłów będą kolory ziemi: brązy, beże i szarości, które znakomicie można połączyć z modną zielenią. 

Dla osób szukających większej ilości kolorów mogą się sprawdzić łagodne pastele, zwłaszcza w postaci pudrowego różu. W trendach w dalszym ciągu jest urządzanie mieszkania w monochromatycznej kolorystyce, np. do beżowych ścian dodamy meble i dodatki w podobnych odcieniach. Jednak dla osób lubiących eleganckie akcenty, zarezerwowane będą elementy w kolorze matowej czerni lub złota. 

Hity wnętrzarskie 2021 

Pandemia sprawiła, że do naszych mieszkań podchodzimy trochę inaczej. Przez fakt, że ostatni rok spędziliśmy głównie w domu, teraz szukamy rozwiązań, które sprawią, że przestrzeń mieszkalna będzie całkowicie dopasowana do naszych potrzeb.

Mieszkania mają stać się wygodnymi azylami, które są zaprojektowane zgodnie z indywidualnych stylem domowników. Będziemy odchodzić od modnych i mało praktycznych rozwiązań, na rzecz tworzenia wnętrz z duszą, pełną osobistych i spersonalizowanych elementów. Coraz popularniejsze będą aranżacje z meblami vintage. W kreacji własnych czterech kątów duże znaczenie będzie miała własna inwencja twórcza. 

Japandi, czyli Japonia spotyka Skandynawię 

Style japoński oraz skandynawski od lat były inspiracją do tworzenia wspaniałych aranżacji. Dekoratorzy i designerzy poszli o krok dalej i połączyli dwa style, czerpiąc od nich to, co najlepsze. Japandi to przestrzenie pełne harmonii, w których króluje minimalizm i prostota.

Mieszkania w tym stylu są praktyczne i dostosowane do potrzeb lokatorów, jednak wszystkie pokoje zawierają elementy ciekawego designu, który nadaje całości bardzo nowoczesny charakter. Tego typu wnętrza słyną z przestronności, jasnych barw i mebli o prostych liniach. To świetne miejsca do życia, które są jednocześnie komfortowe i estetyczne. 

Dom w duchu eko 

Ekologiczne i zrównoważone rozwiązania są coraz częściej wybierane przez świadomych konsumentów. Dotyczy to również kwestii designu oraz urządzania mieszkania. Większość osób decyduje się na naturalne materiały we wnętrzu oraz zmniejszenie ilości elementów plastikowych, które zazwyczaj są bardzo nietrwałe. Do takich mieszkań idealnie nadaje się bogata roślinność, a nawet założenie na balkonie mini warzywnika. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*