Warszawa przyciąga inwestorów — najnowsze dane

Warszawa przyciąga inwestorów — najnowsze dane
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stolica to niezmiennie przodownik w segmencie nowoczesnych usług dla biznesu. Nic więc dziwnego, że nadal, nawet pomimo trwającej pandemii, przyciąga do siebie wielu inwestorów, zwłaszcza tych z branży IT oraz finansów. Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie tam znajdziemy największą liczbę specjalistów i wykwalifikowanej kadry. 

Miejsce warte inwestowania 

Nie da się ukryć, że pandemia miała znaczny wpływ na inwestycje, nie tylko w naszym kraju. Na szczęście gospodarka powoli wraca do formy. Stolica przyciąga do siebie przyjazną polityką w stosunku do mieszkańców oraz przedsiębiorców, co sprawia, że nadal nie brakuje chętnych, by to właśnie tam zainwestować. 

Jako urząd jesteśmy otwarci na współpracę z inwestorami. Wiedzą, że mogą zjawić się u nas z każdym problemem i z każdym pytaniem dotyczącym nie tylko ich działalności biznesowej, ale też tego, co chcieliby zrobić dla lokalnej społeczności. W samym procesie inwestycyjnym uczestnictwo miast jest niezwykle istotne, dlatego że o ile biznesowo możemy sobie rozmawiać i faktycznie wszystko nam się spina na koniec dnia w Excelu, o tyle pokazanie wątku ludzkiego i pomysłów na przyszłość może zadecydować o tym, czy inwestycja się uda, czy nie – podkreśla Piotr Paradowski naczelnik Wydziału Współpracy z Inwestorami z warszawskiego ratusza dla agencji Newseria. 

Źródło: Newseria.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*