Rusza konkurs dla młodych projektantów – make me!

Rusza konkurs dla młodych projektantów – make me!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konkurs make me! to jeden z elementów wydarzenia Łódź Design Festival. Kierowany jest do osób w wieku 20-35 lat, którzy uwielbiają dobry design, projektowanie oraz mają artystyczną duszę.

Konkurs make me! – nabór

Nabór do make me! trwa od 1 grudnia 2020 roku aż do 15 marca 2021 roku. To konkurs kierowany do młodych projektantów, którzy chcą zabłysnąć swoim innowacyjnym projektem. Jury ocenia formę przedstawienia projektu, jego oryginalność, trafność realizacji pewnych celów, walory estetyczne oraz potencjał na rynku. Pierwszy laureat może odebrać nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych! Wygrany projekt będzie też przedstawiany na wystawie w ramach Łódź Design Festival 2021.

Cel konkursu make me!

Konkurs make me! jest organizowany z myślą o nowych projektantach. Jego celem jest wsparcie innowacyjnych rozwiązań, odważnych idei, a także dalszą promocję pomysłów, które wnoszą coś do świata architektury i designu.

Współcześni projektanci coraz częściej mierzą się z faktem, iż nie są świadomi wpływu swoich pomysłów na ekosystem. Doszliśmy do momentu, w którym mamy więcej pytań, problemów i wyzwań niż gotowych odpowiedzi. Potrzeba zmiany jest pilna, dlatego jako festiwal postanowiliśmy włączyć się w działania służące temu, żeby tych odpowiedzi skutecznie poszukiwać – mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival i podkreśla, że dla festiwalu zawsze istotne było prezentowanie prac koncepcyjnych, nowych projektów i produktów: – Społeczeństwa potrzebują przestrzeni, by przetestować jak najwięcej możliwych scenariuszy i wybrać te, które są dla nich najkorzystniejsze. Festiwal jest po to, żeby udostępnić swojej publiczności i partnerom możliwość sprawdzenia różnych rozwiązań, od działań spersonalizowanych, produktowych, po duże zmiany systemowe.

Zgłoszenia przyjmowane są online na stronie internetowej make me!

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*