Wybieramy biokominek wolnostojący do nowoczesnych wnętrz

Wybieramy biokominek wolnostojący do nowoczesnych wnętrz
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czarno-białe, stalowe, ze szkłem przezroczystym bądź ciemnym, prostokątne, kwadratowe, okrągłe – oferta nowoczesnych biokominków wolnostojących jest bardzo szeroka i nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem ich do swojej przestrzeni. 

Czym jest biokominek?

Biokominek to w pełni bezpieczna i dekoracyjna alternatywa dla tradycyjnego kominka, jaki możemy spotkać w domach. Jego montaż nie wymaga żadnego pozwolenia ani przewodu dymowego odprowadzającego spaliny, więc z powodzeniem można ustawić go nawet w mieszkaniu w bloku, najczęściej w salonie bądź jadalni czy sypialni.

Ponadto biokominek nadaje wnętrzu przytulnego charakteru i coraz więcej osób decyduje się na jego posiadanie. Trzeba przy tym pamiętać, że stanowi element aranżacji wnętrz i nie jest w stanie ich ogrzać tak jak tradycyjny kominek (podniesie on temperaturę w pomieszczeniu tylko o jakieś dwa do pięciu stopni Celsjusza, nie może stanowić jedynego źródła ciepła).

Na rynku są dostępne różne biokominki. Najogólniej można podzielić na cztery rodzaje:

  • wolnostojące,
  • wiszące,
  • narożne (do zabudowy),
  • stołowe.

Jakie paliwo jest stosowane w biokominku?

Paliwo do biokominków występuje pod postacią płynu, bądź żelu na bazie alkoholu, z surowców pochodzenia roślinnego, który następnie spala się do pary wodnej. W tym przypadku nie ma ani charakterystycznego zapachu, ani tym bardziej dymu. Pamiętajmy, by biopaliwo miało atest Państwowego Zakładu Higieny.

Co więcej, często mamy możliwość dodania do biopaliwa olejków eterycznych, które sprawią, że w mieszkaniu będzie pięknie i delikatnie pachnieć. Przyjmuje się też, że litr takiego paliwa starcza średnio na dwie do pięciu, sześciu godzin, a po jego wypaleniu nie zostaje popiół.

>> Zobacz też: Biokominek w salonie – najpiękniejsze inspiracje

Biokominki wolnostojące w nowoczesnych wnętrzach

Biokominki wolnostojące to pełne paleniska o stabilnej podstawie, niewymagające zabudowy. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim to, że można je umieścić w dowolnie wybranym miejscu swojego mieszkania czy domu oraz każdy ma dostęp do ognia. Taki biokominek jest w pełni mobilny i w każdej chwili można zmienić jego lokalizację. Dodatkowo są modele uniwersalne, które można umieścić również na zewnątrz, na przykład na tarasie czy w ogrodzie. Jeśli zaś chodzi o nowoczesne wnętrza, to kominek wolnostojący jest idealnym dodatkiem aranżacyjnym, który zdecydowanie podniesie walory estetyczne pomieszczenia.

O ile tradycyjne kominki mają często dość określony design, o tyle jeśli chodzi o biokominki, w tym biokominki wolnostojące, to tutaj na rynku mamy coraz to bardziej designerskie formy. Dzięki temu doskonale odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach.

Miłośnicy nowoczesnego minimalizmu mogą wybierać spośród biokominków utrzymanych w czarno-białej kolorystyce. Tutaj do wyboru mają też szkło przezroczyste, przydymione lub barwione na czarno. Co więcej, występują w najróżniejszych wielkościach, więc nie będzie problemu z ustawieniem ich nawet w niewielkim pokoju. Dodatkowo też mogą być prostokątne, kwadratowe czy okrągłe. Wszystko zależy od tego, co nam się podoba oraz od pozostałych elementów, jakie mamy w mieszkaniu. Czarno-biały biokominek świetnie pasuje zarówno do monochromatycznych wnętrz nowoczesnych, jak i tych bardziej vintage.

Innym przykładem są biokominki wolnostojące wykończone stalą szlachetną. Tutaj też świetnie sprawdzi się połączenie stali i czarnego szkła. Niektóre modele występują zupełnie bez szyby i mają funkcję nawilżania powietrza.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*