Jakie meble ustawić na niewielkim tarasie?

Jakie meble ustawić na niewielkim tarasie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zaciszny taras to najczęściej przestrzeń do rekreacji lub wypoczynku dla całej rodziny i zapraszanych gości. Może być urządzony na wiele sposobów. Nieco trudności pojawia się, gdy nie dysponuje się dość ograniczonym metrażem. Nawet jednak wtedy da się stworzyć przyjemne warunki dla wszystkich użytkowników.

Jakie meble powinny trafić na niewielkie tarasy, by zapewnić pełen komfort i wygodę? Kilka wskazówek przekażemy w dalszej części artykułu.

 

Do czego służy taras – różne meble do rozmaitych funkcji

Przydomowe przestrzenie, takie jak taras, bywają wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Najczęściej jednak ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Tarasy chętnie przekształca się w wiosenno-letnie zastępstwo dla salonu, czyli wygodną strefę do relaksu. Oznacza to konieczność wprowadzenia w tym miejscu praktycznych mebli rekreacyjnych, zbliżonych do tych, których używa się we wnętrzach. Spory wybór takich produktów oferuje między innymi strona: Bazkar.pl. Co wybrać? Na niewielkiej przestrzeni świetnie sprawdzają się zwłaszcza leżaki i niewielkie krzesła, wzbogacone o zgrabny stolik kawowy małych rozmiarów.

Do czego jeszcze wykorzystuje się taras? Bywa to miejsce do przechowywania rozmaitych przedmiotów, na które zabrakło miejsca w pomieszczeniach, a także sprzętów i narzędzi przydatnych w ogrodzie, np. do grillowania, zabaw z dziećmi lub pielęgnacji rabatek kwiatowych. Oznacza to, iż na tarasie powinny się znaleźć odpowiednie meble do przechowywania, w tym zamykane skrzynie i szafy.

 

Materiał do produkcji mebli na taras – jakie rozwiązania wybrać?

Z czego wytwarza się praktyczne meble na niewielki taras? Wszystko zależy od tego, jak zamierzamy go eksploatować. Jeśli wyposażenie rekreacyjne ma swoje stałe miejsce, można pokusić się o narożniki z tworzywa sztucznego, które pomagają optymalnie zagospodarować przestrzeń. Jeśli jednak planuje się regularną zmianę aranżacji, np. usuwanie krzeseł i stolika, lepiej sprawdzą się niewielkie i składane meble drewniane lub metalowe. Da się je bowiem łatwo złożyć, przetransportować z miejsca na miejsce, schować, a nawet zabrać ze sobą w plener.

 

Wyposażenie wielofunkcyjne – jedna konstrukcja w kilku odsłonach

 

Innym wariantem na mały taras są praktyczne meble wielofunkcyjne, które równocześnie pełnią kilka ról w przydomowej strefie do wypoczynku. Idealnym rozwiązaniem bywają skrzynie balkonowe. To solidne konstrukcje ze sporą przestrzenią do zmagazynowania rozmaitych sprzętów ogrodowych. Równocześnie bywają wyposażone w obszerne siedzisko dla kilku osób, a także mogą pełnić rolę praktycznego stolika na tarasie.

Pojawiają się także stoliki ze schowkami, a nawet modele wyposażone w chłodzone komory, idealnie sprawdzające się jako ogrodowa lodówka na napoje, przydatna nie tylko podczas garden party.

Wybór wielkości i liczby elementów na taras zależy oczywiście od dostępnego miejsca oraz prywatnych upodobań domowników. Na szczęście bez trudu da się znaleźć meble wykonane z rozmaitych materiałów i utrzymane w zróżnicowanych stylach. Sporo inspiracji można znaleźć choćby na stronie: artystycznewnetrza.pl.

 

Dekoracje na małym tarasie, czyli nie tylko meble do ogrodu

 

Gdy mówimy o wyposażeniu na mały taras, nie sposób nie wspomnieć choćby w kilku słowach o dodatkach i dekoracjach. Nawet bowiem, jeśli nie dysponuje się nadmiernym metrażem, warto pomyśleć o ozdobach, które zbudują klimat miejsca do wypoczynku.

Co wybrać, by ozdobić przestrzeń i nie stracić zbyt wiele miejsca? Świetnie sprawdzają się wielobarwne poduszki na meble ogrodowe. Oprócz nich stosuje się dywaniki, a nawet tkaniny na ścianę (w tym zwłaszcza makramy na taras boho). A skoro taras pełni rolę łącznika między ogrodem a domem, nie zapominajmy o kwiatach i roślinach zielonych, w donicach na balustradach, stolikach lub podwieszanych do zadaszenia.

Wygodne i stylowe wyposażenie tarasowe

Piękny taras wcale nie musi być duży. Jego funkcjonalność i wygląd zależą bowiem od wprowadzenia do przydomowej przestrzeni odpowiedniego wyposażenia. Stawiajmy na produkty praktyczne, wysokiej klasy. Wówczas zyskamy pewność, że strefa relaksu przez długi czas będzie właściwie spełniać swoje role, stając się prawdziwą ozdobą – ogrodu i domu.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*