Znasz te inteligente rozwiązania dla nowoczesnego mieszkania?

Znasz te inteligente rozwiązania dla nowoczesnego mieszkania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rozwój najróżniejszych technologii ułatwiających nam codzienne życie osiągnął w ostatnich latach niesłychane tempo. Ciągle pojawiają się nowe, ciekawe nowości. Mieszkania nie są tu wyjątkiem.

Zaoszczędź powierzchnię dzięki drzwiom przesuwnym

Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale drzwi zajmują w każdym pokoju około jednego metra kwadratowego. Szczególnie w mniejszych mieszkaniach czy małych pokojach nagle zaczynamy czuć, że drzwi są przeszkodą.

W miejscu, w którym mogłaby znajdować się np. pralka lub szafka do przechowywania rzeczy, musimy wziąć pod uwagę skrzydła drzwi.

Rozwiązanie tego problemu istnieje już od dłuższego czasu. Chodzi o drzwi przesuwne. Jednak mimo licznych zalet miały też wady. Można było kupić albo proste drzwi harmonijkowe umieszczone w futrynach, albo przeprowadzić skomplikowany i kosztowny remont.

W pierwszym przypadku wynik był pełen kompromisów – drzwi harmonijkowe nie tłumiły hałasu, a przez szczeliny można było zajrzeć do pomieszczenia. W drugim przypadku trzeba było wyburzyć ścianę i przygotować się na obecność pracowników, którzy narobią bałaganu w całym mieszkaniu.

Nowoczesnym rozwiązaniem mogą być naścienne drzwi przesuwne, które eliminują oba problemy. Drzwi osadzane są w listwie, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek ingerencji konstrukcyjnych w budynku. Jednocześnie takie drzwi mają znacznie lepsze właściwości pod względem separacji pomieszczeń w porównaniu do drzwi harmonijkowych.

Dom przeplatany technologią

Inteligentne rozwiązania dla nowoczesnego mieszkania dosłownie oznaczają elementy inteligentnego domu. Są to urządzenia, które łączą się przez Bluetooth lub Wifi z jednostką centralną lub twoim smartfonem. Możesz wtedy zdalnie sterować wieloma urządzeniami.

Jako przykład możemy wymienić zawory w kaloryferach. Jeśli zamienisz te klasyczne na inteligentne, będziesz mógł regulować temperaturę w pomieszczeniu, będąc poza domem. Świetne sprawdza się to w przypadku drugiej nieruchomości na weekendy, w której zimą możesz włączyć ogrzewanie dzień przed przyjazdem.

Z łatwością możesz zbudować swój własny system bezpieczeństwa – częścią inteligentnego domu mogą być kamery, czujniki ruchu czy dymu. Jak tylko wydarzy się coś nieoczekiwanego, otrzymasz ostrzeżenie na swój telefon w formie powiadomienia.

Technologia zaciemnienia, która sama reguluje temperaturę w pomieszczeniu

Inteligentne urządzenia są coraz bardziej przydatne podczas letnich upałów. Do termostatu można podłączyć żaluzje wewnętrzne oraz rolety. W przypadku wysokiej temperatury silnik automatycznie zasłoni szyby w miejscach, w których promienie słoneczne przechodzą bezpośrednio przez okno. To one najbardziej podnoszą temperaturę w pomieszczeniu. Rozwiązanie to przydaje się zwłaszcza, jeśli masz w domu duże francuskie okna, które wprawdzie świetnie się prezentują, ale w letnie, słoneczne dni potrafią dosłownie zamienić pomieszczenie w szklarnię, w której temperatura staje się nie do zniesienia. 

Fot.: Expect Best/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*