Budowa dachu – co należy wiedzieć na ten temat?

Budowa dachu – co należy wiedzieć na ten temat?

Julián Gentilezza/unsplash.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Położenie dachu na domu to tak naprawdę sygnał, że duża część budowy jest już za inwestorem. Może nie można jeszcze wprowadzić się do środka, ale jeszcze trochę i w końcu będzie można tego dokonać. Budowa dachu zajmuje pewien czas. Uzależniony jest on dokładnie od swojej wielkości. Budowę można podzielić na siedem głównych etapów. Co dokładnie trzeba wiedzieć na ten temat?

Wznoszenie więźby i kolejne etapy

Dachy w Warszawie wykonywane są na podstawie skomplikowanych projektów, które wykonywane są zgodnie z obowiązującymi standardami. Na samym początku wykonuje się więźbę. Jest to element konstrukcyjny, którego zadaniem będzie stworzenie podparcia dla krokwi. To one są kolejnym krokiem, którego nie można pominąć. Tutaj należy wziąć pod uwagę sam montaż dachu. Wpłynie to na rozmieszczenie krokwi. Jeżeli całość została solidnie przytwierdzona, czas na to, aby została położona folia. To właśnie dzięki niej będzie można mieć pewność, że cała konstrukcja będzie szczelna. Do tego nie będzie ona narażona na działanie wilgoci. Dobry dekarz będzie zdawał sobie sprawę, że następnym krokiem jest położenie kontr łat. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji dachu.

Trzy kolejne etapy montażowe

Kolejnym krokiem będzie wykonanie montażu wszystkich dodatkowych akcesoriów. Mowa tutaj dokładnie m.in. o rynnach i pasach nadrynnowych. Czas na to, aby zamontować okrycie wierzchnie. Powinno ono zostać wcześniej ustalone. Najczęściej inwestorzy stawiają na dachówki ceramiczne. Ich cena jest niska, a do tego jest ona łatwa w montażu. Warto jednak zapoznać się ze wszystkimi materiałami, które mogą stanowić okrycia wierzchnie dachu. Tak, aby mieć pewność, że dokonuje się najlepszego z możliwych wyborów.

Ostatnim etapem jest ocieplenie poddasza. Tak, jest to bardzo ważny element, którego należy dopilnować. Chodzi bowiem o to, że przez nieocieplone poddasze będzie uciekać największa ilość ciepłego powietrza. Może to generować ogromne rachunki za ogrzewanie. Przy montażu dachu warto więc się o to zatroszczyć. Tylko dzięki temu zyska się pewność co do tego, że cały dach zostanie wykonany w sposób kompleksowy i przez długi czas nie trzeba będzie z tym nic robić.

Dachy i pokrycia dachowe wykonywane są przez firmę Grupa Dekarska Kowalscy, której ofertę można zobaczyć na https://www.dachkowalscy.pl/. Jest to firma, która swoim zasięgiem działania obejmuje całe Mazowsze i jest w stanie zapewnić wysoką jakość obsługi. Oprócz montażu, wszyscy klienci mogą skorzystać z fachowego doradztwa.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*