Dekoracje naścienne w stylu nowojorskim

Dekoracje naścienne w stylu nowojorskim
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Elegancja, szykowność, wysokiej jakości drewniane, a czasem i szklane meble to definicja stylu nowojorskiego. Nie może w nim zabraknąć dekoracji naściennych.

Styl nowojorski – czym się charakteryzuje?

Co takiego sprawia, że w ogóle chcemy zdecydować się na aranżację wnętrz w stylu nowojorskim? Przede wszystkim istotną cechą jest to, że styl ten ma w sobie widoczną gołym okiem klasyczną elegancję. Wnętrza bogate są w nasycone, czasem jednak i stonowane barwy ścian. Jednocześnie przywiązuje się dużą wagę do tego, aby materiały użyte we wnętrzu miały jak najlepszą jakość. Styl nowojorski można odnaleźć w drewnianych meblach z widocznymi słojami. Meble te są również inkrustowane. W nowoczesnym stylu nowojorskim do drewna dochodzi również szkło i nikiel. Całość zagwarantuje nam intensywną moc luksusu, elegancji i stylu. Dzięki pięknej symetrii, która dominuje w stylu nowojorskiego, uzyskamy poczucie piękna, ładu i harmonii w naszym mieszkaniu.

Dekoracje naścienne w stylu nowojorskim

Jednym z istotnych elementów dekoracyjnych, dzięki którym nasze ściany uzyskają dodatkowe piękno, są zasłony. Warto pamiętać, że styl nowojorski lubi zasłony ciemne o wyraźnym, choć zgaszonym kolorze. Jakie warto wybrać? Przede wszystkim takie zasłony powinny być w kolorze ciemnego granatu, butelkowej zieleni lub burgundu. Istotne jest to, że przy aranżacji wnętrza i inspirowaniu się apartamentami Nowego Jorku, takie zasłony nie przytłoczą naszego mieszkania. Grunt to odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Co jeszcze warto umieścić na ścianie? Z pewnością dobrze dopasują się stylowe, eleganckie obrazy oraz zegary, w których zawieszeniu będzie tkwić dodatkowa nuta ciepłego, przyjemnego klimatu. Zegar idealnie sprawdzi się w przedpokoju.

Szkło w stylu nowojorskim

Świetnym dodatkiem i elementem wystroju w stylu nowojorskim jest szkło. Coraz częściej dostrzec można to przy wyborze mebli np. blatu stolika kawowego, ale wbrew pozorom szkło idealnie wpasuje się również na dekorację naścienną. Mowa tu przede wszystkim o lustrzanej tafli, która nada mieszkaniu klimatu nowojorskiego mieszkania. Nasze lustra koniecznie powinny mieć ozdobne, szykowne ramy. Doskonale połączy się to również z ramkami na zdjęcia do powieszenia na ścianie, dzięki czemu obejrzymy je nie tylko w formie stojącej na meblach, ale i wiszącej na ścianie. Dzięki tym szklanym dodatkom wtłoczymy do naszego mieszkania cząstkę Manhattanu.

Co można zawiesić?

Decydując się na aranżację wnętrz w stylu nowojorskim, śmiało możemy powiesić na ścianach lustrzane ramki na zdjęcia. Dzięki temu zawrzemy w tej stylizacji elementy lustra, jak i nadamy mieszkaniu przytulnego charakteru z pomocą zdjęć. Zamiast fotografii, śmiało możemy zdecydować się na lustrzaną ramkę, w której umieścimy nasze ulubione plakaty. Ze wspomnianych wcześniej zegarów z pewnością dobrym wyborem będzie szykowny zegar dworcowy. Jeśli zdecydujemy się na bardziej klasyczne rozwiązania, warto wybrać zegary ścienne z ciekawymi zdobieniami w stylu glamour.

Symetria w dekoracji naściennej

Styl nowojorski charakteryzuje stosowanie symetrii, która to pomaga w zachowaniu harmonii. Dotyczy to nie tylko mebli, ale i luster oraz dekoracji naściennych, które koniecznie powinny być podporządkowane tej zasadzie stosowania symetrii. Widać to również w kolorystyce ścian, z jednym kolorem dominującym, dodatki, których barwy będą odpowiadać wybranemu stylowi i kontrastować z kolorem ścian.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*