Fotele biurowe – czym się kierować podczas wyboru?

Fotele biurowe – czym się kierować podczas wyboru?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając biuro w domu, warto skupić się na kilku rzeczach. Przede wszystkim odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni, aby praca przy biurku była komfortowa. Przyda się zatem wygodne, odpowiednio duże biurko i oczywiście krzesło. 

Fotel biurowy musi zapewniać plecom właściwe podparcie i sprawiać, że podczas wielogodzinnej pracy będzie nam po prostu wygodnie. Źle dopasowane krzesła lub zupełny brak podparcia sprawia, że doświadczamy bólu w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Jak zatem dopasować krzesło biurowe?

Jaki powinien być idealny fotel biurowy?

Do niedawno wiele osób myślało, że praca przy biurku w zasadzie nie jest obciążająca dla ciała. Nic bardziej mylnego. Wymuszona pochylona pozycja i ciągły tryb siedzący sprawia, że możemy borykać się z poważnymi problemami z kręgosłupem. Warto zatem zadbać o nasz pełen komfort podczas wykonywania obowiązków zawodowych. 

Jeśli urządzasz przestrzeń do pracy w domu, zadbaj o biurko, które będzie spełniało wszystkie Twoje wymogi. Musi być ono na tyle duże, aby można było na nim wygodnie oprzeć łokcie i oczywiście ustawić komputer. Nie zapomnij o przestrzeni na dokumenty i kubek kawy.

Następnie dopasuj krzesło. Ważna jest wysokość. Na rynku bez trudu znajdziesz modele, które pozwolą Ci podsunąć się praktycznie do samego blatu, a do tego zachowasz pełną wygodę. Aby wysokość była idealna, nogi powinny swobodnie spoczywać na podłodze. Kolejną kwestią jest wysokie oparcie, które kończy się tuż nad głową. Wspaniale sprawdzają się modele, które mają dodatkowo specjalną poduszkę w okolicy szyi. Dzięki temu możesz oprzeć głowę i uzyskać właściwe podparcie. 

Nie zapomnij również o kręgosłupie lędźwiowym, który jest bardzo obciążony podczas siedzenia. W nowoczesnych rozwiązaniach masz możliwość dostosowania nie tylko wysokości siedziska, ale również kąta odchylenia oparcia i jego wysokości. Bardzo istotne okazują się także podłokietniki, na których możesz w razie potrzeby oprzeć ręce. One w końcu też powinny móc odpocząć, zwłaszcza po długiej pracy przy komputerze.

Stylowe krzesło biurowe

Skoro już wiemy, jakie cechy powinien mieć wygodny fotel biurowy, warto zająć się jego wyglądem. W tym przypadku mamy dużą dowolność. W sprzedaży są bowiem wersje bardziej kolorowe, np. krzesła gamingowe. Z reguły spotkać można modele w bardzo ciekawych, różnorodnych barwach, które kompletnie odmienią wygląd Twoje domowego biura.

Dla fanów klasyki dostępne są fotele z elementami skórzanymi, zachowane w klasycznym wyglądzie, czarne lub brązowe. Wiele w tym przypadku zależy od całościowej aranżacji wnętrza. Jeśli stawiasz na prostotę, kolorowy fotel będzie ciekawym przełamaniem. Natomiast do ciężkich, stylizowanych na antyki mebli lepiej sprawdzą się proste rozwiązania, które będą idealnie z nimi współgrać. Takie biuro z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich, a Tobie będzie wygodnie się w nim pracowało.

Zdj. główne: vlad shu/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*