Meble, które wpasują się w nowoczesną kawalerkę

Meble, które wpasują się w nowoczesną kawalerkę
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kawalerka, z uwagi na swoje rozmiary jest często trudna do urządzenia. Podczas meblowania takiego mieszkania konieczny jest wysiłek, włożony w to, by cała przestrzeń była spójna i dobrze wykorzystana. W aranżacji kawalerki ważne jest, by maksymalnie zoptymalizować każdy metr kwadratowy. Sprytnym sposobem na umeblowanie małej powierzchni jest wykorzystanie mebli wielofunkcyjnych. Oto elementy wyposażenia, które idealnie wpasują się w kawalerkę o nowoczesnym wystroju. 

Narożnik rozkładany  

Niestety mieszkanie w kawalerce wiąże się zazwyczaj z koniecznością łączenia przestrzeni dziennej z sypialnią. Przez brak miejsca w jednopokojowym mieszkaniu, nie warto wydzielać osobnego miejsca na łóżko i kanapę. Rozkładane wersalki i kanapy nie są jednak najwygodniejszą opcją do spania. Narożnik z funkcją spania to bardzo komfortowe miejsce do snu, jak i do siedzenia w ciągu dnia. Jest go bardzo łatwo złożyć i wygląda on bardzo efektownie, jako element pokoju dziennego. Narożnik w jednolitym, wyrazistym kolorze jest idealnym wyborem, jeśli zależy Ci na nowoczesnym, eleganckim wystroju. Do narożnika możesz dokupić także pufy, które będą dodatkowym miejscem do siedzenia, na przykład dla gości, a zajmą niewiele miejsca. Znajdziesz je na stronie https://pufy.pl/

Meble użytkowe ze schowkiem   

Szafy zajmują mnóstwo cennego miejsca w kawalerce, przez co staje się ona bardziej zamknięta i zagracona. Mniejsze meble stwarzają wrażenie przestrzeni i dają więcej możliwości przy meblowaniu. Postaraj się poszukać takich mebli, w które mogą dodatkowo posłużyć za schowek. Na przykład regały, na których można ustawić, poza dekoracjami, wypełnione ubraniami czy kosmetykami kartony.

Pufa ze schowkiem również jest doskonałym pomysłem – będzie to wygodne siedzenie przy stoliku kawowym, a do tego posłuży do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Nawet produkty takie jak zapas makaronu czy konserw, które potrzebują tylko zacienionego i chłodnego miejsca, można przechowywać w takich pufach.

Możliwości są tu nieograniczone, a zwiększona ilość miejsc, gdzie można schować niepotrzebne na co dzień rzeczy jest ogromnym plusem na małych powierzchniach. 

Przydatne akcesoria    

Poza podstawowymi meblami w kawalerkach fantastycznie sprawdzają się akcesoria, które ułatwiają mieszkanie na małej powierzchni. Na przykład półki ścienne zamiast stolików pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo miejsca, a nie tracisz przy tym powierzchni użytkowej. Również akcesoria kuchenne, które można zdjąć z blatów i schować na czas nieużywania w szafkach to bardzo dobry pomysł do kawalerki. Pufa do przedpokoju to kolejne miejsce na schowek, a także siedzisko do zakładania lub zdejmowania butów albo powierzchnia, na której możesz trzymać najpotrzebniejsze przed wyjściem rzeczy. W małym przedpokoju nie umieszczaj stojącego wieszaka, ale zamontuj haczyki na ścianie, w ten sposób nie zagracisz tej i tak już ciasnej przestrzeni. 

Małe mieszkanie może być przytulne i funkcjonalne, wcale nie musi być ciasne ani trudne do życia. Pamiętaj o tym, by jak najwięcej mebli miało co najmniej podwójne zastosowanie, dzięki czemu sprzętów w kawalerce będzie mogło być mniej. Dodatkowe miejsca do przechowywania to zawsze bardzo duża zaleta niewielkich mieszkań. Skorzystaj z naszych propozycji i stwórz dla siebie idealną przestrzeń do życia nawet na kilkunastu metrach kwadratowych.

Zdj. główne: Michael Oxendine/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*