Jak przygotować mieszkanie do wynajmu krótkoterminowego?

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu krótkoterminowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jesteś właścicielem mieszkania i chcesz zacząć je wynajmować? Interesuje Cię wyłącznie wynajem krótkoterminowy? Sprawdź, w jaki sposób przygotować tę przestrzeń na przyjazd gości. O czym musisz pamiętać? Czego nie może zabraknąć? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. Przeczytaj go!

Wynajem krótkoterminowy – co to oznacza?

Wynajem krótkoterminowy to rodzaj wynajmu nieruchomości, który odbywa się na krótki okres, obejmujący zazwyczaj od kilku dni do kilku miesięcy. Jest on popularny wśród osób podróżujących, turystów oraz przedsiębiorców potrzebujących przestrzeni do pracy lub spotkań.

Co ciekawe, wynajem krótkoterminowy może dotyczyć różnych rodzajów nieruchomości – nie tylko mieszkań, ale również domów wakacyjnych, pokojów hotelowych, sal konferencyjnych, biur czy magazynów. To usługa elastyczna, łatwa w przeprowadzeniu i dająca możliwość odwiedzenia przestrzeni w ciekawych lokalizacjach, niedostępnych w przypadku tradycyjnego wynajmu.

Mieszkanie do wynajęcia krótkoterminowego – jak je przygotować i o co trzeba zadbać?

Każde mieszkanie do wynajęcia musi spełniać określone wymogi – a gdy często zmieniają się w nim goście, spraw do ogarnięcia jest sporo. Za chwilę je omówimy, jednak musisz mieć świadomość, że możesz delegować zadania i podjąć współpracę z firmą, która się wszystkim zajmie. Szczegóły znajdziesz tutaj: Zarządzanie apartamentami Gdańsk.

Czas na wspomniane obszary, którymi trzeba się zająć:

  • sprzątanie i utrzymanie czystości – to absolutna podstawa. Bez tego ani rusz. Przed przyjazdem gości dokładnie sprzątaj i upewnij się, że wszystkie pomieszczenia są schludne i przyjemne dla oka. Pamiętaj o zakamarkach w łazience i kuchni. Sprawdź również, czy wszystkie sprzęty działają jak należy. Zwróć uwagę na przykład na krany, zmywarkę i piekarnik,
  • wyposażenie – tutaj wszystko zależy od preferencji gości i rodzaju wynajmu krótkoterminowego. Przydatne mogą być między innymi ręczniki, pościel, naczynia, sztućce, garnki, a także sprzęt AGD i RTV, czyli pralka, odkurzacz, telewizor czy Wi-Fi. Ważne jest również zapewnienie podstawowych środków czystości i higieny. Jeśli zaś ma to być tylko przestrzeń na spotkanie biznesowe lub pracę zdalną, zadbaj o w pełni działające połączenie z Internetem;
  • bezpieczeństwo – nawet najczystsze i najpiękniejsze wnętrze nie zrekompensuje wystających ze ściany gniazdek, kabli, wiszących na jednym zawiasie frontów szafek, niedomykających się drzwi, cieknącej wody w pobliżu źródeł prądu czy innych usterek. Umieść ponadto w mieszkaniu gaśnicę, latarkę oraz apteczkę (bez leków, bo ktoś może mieć alergię lub nie znać języka polskiego i nie zrozumieć instrukcji dawkowania). Warto też zainstalować czujniki dymu;
  • regulamin – przed wynajmem ustal regulamin mieszkania i przekaż go swoim gościom. Określ w nim zasady korzystania z mieszkania (zakaz palenia, hałasu czy organizowania imprez), a także wskaż, jakie czynności powinni wykonać przed wyjazdem (posprzątać, wywietrzyć pomieszczenia, wyrzucić śmieci).

Wynajem krótkoterminowy mieszkania wymaga odpowiedniego przygotowania, jednak może przynieść znacznie wyższe zyski niż tradycyjny wynajem nieruchomości. To dobry pomysł na biznes! Pamiętaj też, że wszystkie czynności przygotowujące przestrzeń możesz zlecić profesjonalnej firmie. Powodzenia!

Fot.: Tierra Mallorca/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*