Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zmiana miejsca zamieszkania prawdopodobnie czeka kiedyś każdego. Jeśli jesteś na tym etapie i potrzebujesz pozbyć się dotychczas zajmowanego lokum, koniecznie upewnij się, czy zadbałeś o wszystkie szczegóły.

Upewnij się, że mieszkanie jest w dobrym stanie

Jeśli przez przynajmniej kilka lat byłeś właścicielem lokum, z pewnością doskonale wiesz, jakie są jego największe wady i zalety. Prawdopodobnie z pamięci potrafisz wymienić rozmieszczenie gniazdek, ilość okien i kierunek otwierania się drzwi. Pamiętaj, że wszystkie takie kwestie, wpisane w charakter mieszkania, mogą mieć znaczenie dla nowego nabywcy. Zadbaj, żeby osoba, która kupi od Ciebie mieszkanie, trafiła na nie, kiedy będzie w najlepszym możliwym stanie i nie zatajaj żadnych informacji o nim – to nie tylko ułatwi Ci sprzedaż, ale zagwarantuje brak problemów w przyszłości.

Ważna kwestią jest upewnienie się, że wszystkie systemy podłączone do mieszkania są sprawne. W tym celu najlepiej skonsultuj się z elektrykiem i hydraulikiem, którzy sprawdzą, jak działają gniazdka, sprzęty elektryczne, krany, odpływy i kaloryfery. Jeśli coś nie będzie sprawne, postaraj się naprawić to przed przeprowadzką – koszt tych działań możesz doliczyć do ceny mieszkania. W przypadku mieszkań podłączonych do gazociągów, warto upewnić się także, że instalacja jest szczelna i sprawna. 

Wyprowadź się

Wyprowadzka wydaje się formalnością, ale warto zadbać, aby była dobrze zorganizowana. Istnieje wiele firm, które zajmują się transportem mebli czy logistycznymi aspektami zmiany miejsca zamieszkania. Jeśli mieszkasz w Poznaniu, wiele przydatnych informacji na ten temat znajdziesz tutaj: przeprowadzki Poznań. Osoby zatrudnione w firmach przeprowadzkowych z pewnością będą w stanie dużo Ci podpowiedzieć i rozjaśnić intrygujące Cię kwestie.

Najważniejszym elementem wyprowadzki, za który jesteś w pełni odpowiedzialny, jest zabranie wszystkich swoich rzeczy z mieszkania. Oczywiście, nabywca może okazać się uprzejmy i zwrócić Ci przedmioty, o których zapomniałeś, ale powinieneś liczyć się z tym, że nowy właściciel może po prostu wyrzucić pozostawione drobiazgi. Dlatego przejdź się po mieszkaniu, zanim definitywnie oddasz do niego klucze i upewnij się, że wziąłeś ze sobą wszystko, co miało dla Ciebie znaczenie.

Przygotuj atrakcyjną ofertę

Mówi się, że dobra promocja jest dźwignią skutecznej sprzedaży i bez wątpienia nie jest to puste hasło. Jeśli zależy Ci na zrobieniu dobrego interesu, zadbaj o korzystne przedstawienie swojej oferty potencjalnym nabywcom. Wykonaj ładne zdjęcia pustego mieszkania, dokładnie pokazujące wnętrza i nieprzekłamujące rzeczywistości. Pamiętaj, że powinny być one robione w dziennym świetle. Zadbaj również o dokładny opis pomieszczeń i okolicy mieszkania – to może okazać się bardzo pomocne w promowaniu Twojej oferty.


Jeśli jednak potrzebujesz szybko pozbyć się lokalu albo nie możesz dogadać się ze zgłaszającymi się do Ciebie nabywcami, pozbądź się stresu i skontaktuj z firmą zajmującą się skupem i sprzedażą mieszkań. A jeżeli Twoje mieszkanie znajduje się w Szczecinie, koniecznie sprawdź ofertę znajdującą się tutaj: skup nieruchomości Szczecin.

Zdj. główne: MOHD AZRIN/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*