Jaki kominek wybrać?

Jaki kominek wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kominek to bardzo stylowy element pomieszczenia. Poza tym może być dodatkowym źródłem ogrzewania. Warto kupić odpowiedni, aby móc cieszyć się z jego licznych zalet.

Tworzą niesamowity charakter, kojarzą się ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. To marzenie wielu osób. Tradycyjny model kominka powoli odchodzi w zapomnienie. Konsumenci coraz częściej szukają niestandardowych produktów i nowoczesnego designu. Wybór kominków w sklepach jest bardzo duży. Pamiętaj jednak, że twój zakup musi być świadomy i rozsądny. 

Wyszukany dodatek do mieszkania

Wnętrze, w którym znajduje się kominek, jest klimatyczne i wyjątkowe. Decyzja o zakupie musi być przemyślana, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. Wygodnym wyborem są kominki wolnostojące, tzw. kozy. Są świetną opcją dla osób, które w swoim domu nie mają zbyt dużo miejsca. Dzięki różnorodnej stylistyce często zastępuje się nimi klasyczne kominki. Dodatkowym argumentem jest to, że nie wymagają zabudowy. Wpływa to na łatwiejszą aranżację wnętrza. Nowoczesne kominki to także te wiszące. Są niezwykle eleganckie i praktyczne.

Ponadto kojarzą się z luksusem. Znajdują się często w nowych apartamentach. Najpopularniejsze są te w kolorze czarnym. Kominki wolnostojące będą pasowały do różnych przestrzeni. Wykorzysta się je w stylu nowoczesnym, art déco, eklektycznym, czy loftowym. Wyobrażenie kominków często jest podobne – duże, zabudowane, zajmujące sporo miejsca. Taka klasyka nadal jest ceniona.

Jednak warto zdecydować się niestandardowymi wersjami. Intrygującą opcją jest kominek w kształcie okręgu. Jest to niebanalny i bardzo oryginalny wybór. Zaokrąglone boki znajdują się też w owalnych modelach.  Kupując ten sprzęt, zwróć uwagę na ilość przeszklonego miejsca. To ważny aspekt estetyczny. Istnieją wersje kominków, przez które zobaczysz płonący płomień z każdej strony.

Popularne są też piece, które mają trzy szyby. Niestandardowym rozwiązaniem są również kominki obrotowe. Są bardzo nietuzinkowe i sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Dają niezwykłe wrażenia wizualne. Z pewnością zachwycą oczy każdego gościa. 

Kwestie techniczne

Oprócz wyglądu istotne są też bardziej techniczne zagadnienia. To one wpływają na bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Po pierwsze, musisz zastanowić się, czy kominek będzie głównym źródłem ciepła w twoim domu. Inny rodzaj wybierz, jeśli potrzebujesz tylko dodatkowego ogrzewania.

Przed zakupem zwróć uwagę na moc kozy, czas palenia oraz sprawność pieca. Trzeba wziąć też pod uwagę miejsce montażu i jakość oszklonych powierzchni. Kominki dobiera się indywidualnie, w zależności od preferencji i rodzaju pomieszczenia.

Do wyboru są głównie dwie wersje kominków: ze stali oraz z żeliwa. Materiał konstrukcji to potrzebne udogodnienie. Dobrej jakości kominki mają bardzo wysoką wytrzymałość. Czasami lepiej zainwestować w droższy sprzęt, niż ciągle go naprawiać lub wymieniać.

Należy pamiętać jednak, że kominki wolnostojące mają atrakcyjniejsze ceny, niż te tradycyjne. Dużym plusem jest to, że nie trzeba rujnować połowy mieszkania, żeby je zamontować. Niektóre modele mają dodatkowe opcje, które usprawniają działanie sprzętu. Są to na przykład wieszaki mocujące, czy dopływ zewnętrznego powietrza. Mogą zawierać też płytę grzewczą lub obrotową.

Warto zainteresować się także ekologiczną opcją, która znajduje się w niektórych kominkach. Jest to funkcja optymalnego procesu spalania. Dzięki niej koza wytwarza dużą ilość ciepła, spalając mało opału. To bardzo ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przy kupnie. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*