Komu zlecić urządzanie domu w Hiszpanii?

Komu zlecić urządzanie domu w Hiszpanii?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Właśnie kupiłeś wymarzony dom w Hiszpanii i chcesz go wyremontować i urządzić, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? W tym artykule podpowiemy Ci, jakie masz możliwość oraz jakie są ich zalety.

Skorzystaj z lokalnych wykonawców

W teorii najprostszą, przychodzącą pierwszą na myśl metodą, by wyremontować czy też tylko urządzić dom w słonecznej Hiszpanii, jest wynajęcie lokalnych fachowców. Oni, zaznajomieni z ofertami sklepów, mogą podpowiedzieć gdzie najlepiej zakupić potrzebne materiały oraz pomogą w przygotowaniu listy niezbędnych do remontu rzeczy. Ponadto, robienie zakupów na miejscu sprawi, że nie trzeba będzie długo czekać na dostawy czy też martwić się o to, czy w ogóle dotrą. Korzystanie z wykonawców na miejscu, w przeciwieństwie do sprowadzania wszystkich specjalistów z Polski, to opcja znacznie prostsza i na pewno tańsza.

W sytuacji, gdy nie chcesz koordynować prac samodzielnie, możesz rozpocząć współpracę z lokalnym, hiszpańskim biurem, które oferuje projektowanie wnętrz czy też pomaga w remontach. Rozwiązanie to pozwoli Ci cieszyć się estetycznym i komfortowym wnętrzem utrzymanym w konkretnej stylistyce. Dodatkowo nie będziesz musiał samodzielnie dobierać mebli czy dodatków i to bez znajomości hiszpańskiego rynku.

To jednak nie jedyne rozwiązania, jakie masz do wyboru, ponieważ nie musisz korzystać tylko z tego, co oferuje Hiszpania.

Postaw na polskie biuro projektowania wnętrz

Masz nieruchomość w Hiszpanii i marzy Ci się, aby była urządzona wedle twojego pomysłu – skorzystaj z usług rodzimego biura architektów. Projektowanie wnętrz w Hiszpanii, w tym także pod klucz, oferują różne polskie firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pracy nad różnymi nieruchomościami doskonale znają tamtejszy rynek. W ten sposób, tam na miejscu mają już swoje sprawdzone grupy lokalnych wykonawców i wiedzą, gdzie zamawiać materiały i wyposażenie do domu. Ich doświadczenie sprawia, że potrafią oszacować koszty, niezależnie od tego, czy potrzebujesz generalnego remontu czy tylko chcesz urządzić na nowo kilka pomieszczeń. Ponadto, dzięki zatrudnieniu specjalistów z Polski znających Hiszpanię znika bariera językowa, nie tylko w kwestii porozumiewania się, ale także spisywania umów na zakup usług.

Fot.: elements.envato.com / MargJohnsonVA

Projektowanie wnętrz w Hiszpanii przez polski zespół spowoduje także, że twoje potrzeby i oczekiwania zostaną lepiej zrozumiane. Różnice kulturowe, jak i inny klimat, sprawiają, że to co dla nas jest typowe i oczywiste, niekonieczne będzie takie dla Hiszpanów. I wyjaśnienie tego może okazać się nie lada wyzwaniem. Z tego też względu doświadczeni polscy architekci lepiej dopasują wnętrze nieruchomości do twoich potrzeb wykorzystując dostępne na miejscu rozwiązania czy też zasugerują, że pewne sprzęty lepiej jednak będzie zamówić w Polsce.

Co więcej, nasze biura mogą podpowiedzieć lepsze rozwiązania niż te początkowo zakładane przez Ciebie, gdyż wiedzą jak przekładać nasze oczekiwania i nawyki na hiszpański klimat. Taka współpraca z polskim architektami ma po prostu wiele zalet, zwłaszcza gdy planujesz generalny remont i chcesz mieć bardzo konkretne, indywidualne wnętrza.

Jak widzisz, nie jesteś skazany tylko na korzystanie z lokalnych, hiszpańskich architektów i wykonawców. To, którą z tych dwóch opcji wybierzesz, zależy jednak już tylko od Ciebie.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Grigory_bruev

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*