Nowoczesna i przytulna kawalerka – jak modnie ją urządzić?

Nowoczesna i przytulna kawalerka – jak modnie ją urządzić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przemyślana aranżacja kawalerki pozwala stworzyć funkcjonalną oraz estetyczną przestrzeń mieszkalną. Zaplanuj umeblowanie z nastawieniem na jakość wyposażenia zamiast ilości i ciesz się wnętrzem dostosowanym do Twoich potrzeb.

Warto zacząć meblowanie mieszkania od określenia budżetu i sporządzenia listy potrzebnych mebli oraz sprzętów. Wiele osób popełnia błąd, kupując meble spontanicznie, przez co później wnętrze nie wygląda spójnie.

Dobrze jest dać sobie czas na znalezienie odpowiednich mebli i wyposażenia i nie ulegać pokusie kupienia wszystkich sprzętów na raz. Czasem wstrzymanie się z zakupem, np. stolika do kawy, może sprawić, że znajdziemy model, który bardziej nam odpowiada i będzie wykonany z materiałów lepszej jakości.

Rozwiązania do małych przestrzeni

W mieszkaniach o niewielkim metrażu ważne jest ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni, dlatego w aneksie kuchennym i w łazience powinny znaleźć się tylko najpotrzebniejsze sprzęty – najlepiej, jeśli będą to urządzenia wielofunkcyjne. Wiele firm ma w swojej ofercie również sprzęt gospodarstwa domowego w rozmiarze mniejszym od standardowego, dzięki czemu można zaoszczędzić trochę miejsca w mieszkaniu.

Umeblowanie kawalerki powinno być szczegółowo przemyślane. Projektanci wnętrz zwykle zalecają, aby jak najbardziej ograniczyć ilość wyposażenia w kawalerce. Dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań jest zakup mebli wielofunkcyjnych oraz składanych, które oferują wiele możliwości ich wykorzystania. Godne uwagi są zwłaszcza sofy rozkładane, które w ciągu dnia mogą pełnić rolę wygodnego siedziska, natomiast nocą mogą zamienić się w komfortowe łóżko. Meble do kawalerki powinny łączyć w sobie wygodę i praktyczność. Warto zwrócić również uwagę na design – spójna kolorystyka mieszkania pozwala stworzyć wrażenie, że wnętrze jest większe i bardziej uporządkowane. W kawalerce liczy się przede wszystkim oszczędność przestrzeni i doskonale zorganizowany system przechowywania. Chcąc zaoszczędzić miejsce, możesz kupić do kuchni składany stolik przyścienny i rozkładane krzesła.

Ustal priorytety

W mieszkaniu w pierwszej kolejności inwestuj w to, co dla Ciebie ważne. Zadbaj o komfort snu i wygodne miejsce do odpoczynku. Jeśli pracujesz z domu, stwórz ergonomiczne miejsce do pracy, które wpłynie pozytywnie na Twoją kondycję i samopoczucie. Nie zapomnij także o Twoim hobby. Jeśli przykładowo szczególnie ważna jest dla Ciebie muzyka albo gotowanie, to zadbaj o to, by używany sprzęt muzyczny czy sprzęty w aneksie kuchennym były lepszej jakości – w końcu zamierzasz często ich używać. W kawalerce możesz pozwolić sobie na kolumny podłogowe albo barek śniadaniowy, który będzie stanowił przedłużenie blatu, a tym samym będzie dodatkową przestrzenią do przyrządzania posiłków.

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Zabudowany balkon może być dodatkowym pomieszczeniem, który wykorzystasz do relaksu lub stworzysz tam kącik ogrodniczy. Jeśli chcesz ozdobić balkon roślinami, ale często wyjeżdżasz lub nie masz ręki do ich uprawy, to z pomocą przychodzi hurtownia kwiatów sztucznych i kompozycje do złudzenia przypominające te prawdziwe. Nie zapomnij o funkcjonalnych meblach i odpowiednim oświetleniu balkonu. Wygodny, składany leżak sprawdzi się idealnie na letnie wieczory. Zabudowany balkon może także służyć do przechowywania roweru czy wózka spacerowego dla dziecka.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*